Gå til hovedindhold

ASUS PRIME B850-PLUS-CSM Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387982037
Pris fra 1.443 krtil 1.769 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 326 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.227 kr 15. apr.

Sammenlign priser på ASUS PRIME B850-PLUS-CSM Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1443 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME B850-PLUS-CSM ATX Socket AM5 AMD B850
1.443 kr
Til butik
ASUS PRIME B850-PLUS-CSM ATX Socket AM5 AMD B850 billede

Produktinformation

ASUS PRIME B850-PLUS-CSM - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1LC0-M0EAYC
EAN: 4711387982037
Varenr.: 1003320595
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B850-PLUS-CSM Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
1.649 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME B850-PLUS-CSM (ATX, B850, AM5, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.672 kr
Til butik
ASUS PRIME B850-PLUS-CSM (ATX, B850, AM5, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Maksimal AMD Ryzen-power uden at sprænge budgettet? 💪 ASUS PRIME B850-PLUS-CSM leverer den perfekte balance mellem funktionalitet og pris til systembyggere, der ønsker alt det essentielle uden at betale for features de ikke bruger. Med fremtidssikret A...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387982037
Varenr.: 51247818342736
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME B850-PLUS-CSM ATX Socket AM5 AMD B850
1.769 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B850-PLUS-CSM Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B850-PLUS-CSM Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.443 kr1.443 krKøb
2Proshop DK1.649 kr1.649 krKøb
3Geekd1.672 kr1.672 krKøb
4Ultrashop1.769 kr1.769 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B850-PLUS-CSM Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B850-PLUS-CSM Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.227 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 1.577 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.462 kr.

Den nuværende pris på 1.443 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for ASUS PRIME B850-PLUS-CSM Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for ASUS PRIME B850-PLUS-CSM Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.443 kr6 kr (0%)
30. maj 20261.449 kr48 kr (3%)
29. maj 20261.497 kr99 kr (7%)
25. maj 20261.398 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.400 kr21 kr (2%)
20. maj 20261.379 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.380 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.379 kr20 kr (1%)
12. maj 20261.399 kr54 kr (4%)
9. maj 20261.453 kr19 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret