Gå til hovedindhold

ASUS GeForce RTX 5070 12GB TUF OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk

ASUSVideokort og -adaptereEAN: 4711387849071
Pris fra 5.624 krtil 12.856 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 7.232 kr (56% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS GeForce RTX 5070 12GB TUF OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5624 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Tuf Gaming Oc Geforce Rtx 5070 12gb
-20%5.624 kr
Før 6.998,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asus Tuf Gaming Oc Geforce Rtx 5070 12gb billede

Produktinformation

Fabriksoverclocket GPU giver jævnere frame pacing under belastning 12 GB GDDR7 med en 192 bit bus mindsker teksturstopp i større projekter Triple Axial-tech-blæsere holder temperaturen nede og støjniveauet moderat Understøtter fire skærme og 8 K-output via DisplayPort 2.1b og HDMI 2.1b Tjek 750 W PSU, enkelt 16-pin strømstik og 3.125 slot clearance...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0LZ0-M0NA00
EAN: 4711387849071
Varenr.: 5020042937
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS GeForce RTX 5070 TUF OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort
5.764 kr
Til butik
ASUS GeForce RTX 5070 TUF OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Overclocked (Core clock 2160 MHz / Boost clock 2640 MHz), 6144 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 12GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 192-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 2 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 329mm, PCI-Port bredde: 3.125 slots, ASUS TUF low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med ASUS AURA, inkludere grafikkort støtte, model nummer: TUF-RTX5070-O12G-GAMING...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0LZ0-M0NA00
EAN: 4711387849071
Varenr.: 3331037
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming Geforce RTX 5070 12GB OC Edition
5.938 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF Gaming Geforce RTX 5070 12GB OC Edition
6.869 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 OC 12 GB GDDR7 grafikkort
-6%7.599 kr
Før 8.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 OC 12 GB GDDR7 grafikkort
-6%7.619 kr
Før 8.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS GeForce RTX 5070 12GB TUF OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk
12.856 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce RTX 5070 12GB TUF OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce RTX 5070 12GB TUF OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK5.624 kr5.710,25 krKøb
2Proshop DK5.764 kr5.764 krKøb
3CompuMail DK5.938 kr5.938 krKøb
4Ultrashop6.869 kr6.869 krKøb
5Boligcenter DK7.599 kr7.599 krKøb
6Vivas DK7.619 kr7.698 krKøb
7Geekd12.856 kr12.856 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS GeForce RTX 5070 12GB TUF OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS GeForce RTX 5070 12GB TUF OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.699 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 6.590 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.792 kr.

Den nuværende pris på 5.624 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for ASUS GeForce RTX 5070 12GB TUF OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for ASUS GeForce RTX 5070 12GB TUF OC GAMING Grafikkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20265.624 kr306 kr (5%)
20. maj 20265.930 kr8 kr (0%)
19. maj 20265.938 kr8 kr (0%)
6. maj 20265.930 kr62 kr (1%)
1. maj 20265.992 kr62 kr (1%)
27. apr. 20265.930 kr17 kr (0%)
26. apr. 20265.913 kr17 kr (0%)
25. apr. 20265.930 kr42 kr (1%)
22. apr. 20265.888 kr87 kr (1%)
21. apr. 20265.801 kr121 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret