Gå til hovedindhold

ASUS Dual - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

ASUSVideokort og -adaptereEAN: 4711636178518
Pris fra 2.257 krtil 2.619 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 362 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.124 kr 24. apr.

Sammenlign priser på ASUS Dual - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2257 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR6 SDRAM
2.257 kr
Til butik
ASUS NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

ASUS Dual - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YV0N72-M0NA00
EAN: 4711636178518
Varenr.: 1003478492
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Dual - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
2.268 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS GeForce RTX 5050 DUAL OC 8GB Grafikkort - GEEKD.dk
2.480 kr
Til butik
ASUS GeForce RTX 5050 DUAL OC 8GB Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

ASUS Dual -RTX5050-O8G NVIDIA GeForce RTX 5050 8 GB GDDR6 ASUS Dual -RTX5050-O8G. Grafikprocessor familie: NVIDIA, Grafikprocessor: GeForce RTX 5050. Diskret grafikadapterhukommelse: 8 GB, Hukommelsestype for grafikadapter: GDDR6, Hukommelsesbus: 128 Bit.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
EAN: 4711636178518
Varenr.: 51903953305936
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS GeForce RTX 5050 DUAL OC - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort
2.490 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR6 SDRAM
2.539 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort ASUS Dual GeForce RTX 5050 8 GB OC
-10%2.599 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort ASUS Dual GeForce RTX 5050 8 GB OC
-10%2.619 kr
Før 2.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Dual - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Dual - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.257 kr2.257 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.268 kr2.268 krKøb
3Geekd2.480 kr2.480 krKøb
4Proshop DK2.490 kr2.490 krKøb
5Ultrashop2.539 kr2.539 krKøb
6Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
7Vivas DK2.619 kr2.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Dual - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på ASUS Dual - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 152 dage. Laveste pris i perioden er 1.799 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 2.258 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.170 kr.

Den nuværende pris på 2.257 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for ASUS Dual - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for ASUS Dual - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.257 kr9 kr (0%)
3. jun. 20262.248 kr1 kr (0%)
30. maj 20262.249 kr2 kr (0%)
29. maj 20262.247 kr1 kr (0%)
28. maj 20262.248 kr4 kr (0%)
24. maj 20262.252 kr98 kr (5%)
23. maj 20262.154 kr94 kr (4%)
22. maj 20262.248 kr10 kr (0%)
21. maj 20262.258 kr134 kr (6%)
24. apr. 20262.124 kr55 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret