Gå til hovedindhold

ASUS Dual GeForce RTX 3050 6GB - OC Edition - grafikkort - GF RTX 3050 - 6 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - DVI, HDMI, DisplayPort

ASUSVideokort og -adaptereEAN: 4711387470633
Pris fra 1.616 krtil 2.527 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 911 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.449 kr 14. mar.

Sammenlign priser på ASUS Dual GeForce RTX 3050 6GB - OC Edition - grafikkort - GF RTX 3050 - 6 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - DVI, HDMI, DisplayPort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1616 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM
1.616 kr
Til butik
ASUS NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

ASUS Dual GeForce RTX 3050 6GB - OC Edition - grafikkort - GF RTX 3050 - 6 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - DVI, HDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YV0K60-M0NA00
EAN: 4711387470633
Varenr.: 1001861271
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS GeForce RTX 3050 DUAL OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort
1.661 kr
Til butik
ASUS GeForce RTX 3050 DUAL OC - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 3050 Overclocked (Core clock 1040 MHz / Boost clock 1537 MHz), 2304 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 3, 6GB GDDR6 (Memory clock 14 GHz) - 96-bit, PCI-Express 4.0 x16, 1 x DisplayPort 1.4 / 1 x HDMI 2.1 / DVI-D tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, anbefalet strømforsyning: 550 Watt, kortlængde: 201mm, PCI-Port bredde: 2 slots, ASUS DUAL low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: DUAL-RTX3050-O6G...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0K60-M0NA00
EAN: 4711387470633
Varenr.: 3226245
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Dual GeForce RTX 3050 6GB - OC Edition - grafikkort - GF RTX 3050 - 6 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - DVI, HDMI, DisplayPort
1.722 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS VGA NVIDIA GeForce Dual RTX 3050 OC Edition 6GB RTX 3050 6GB GDDR6 1xDP 1xHDMI 1xDVI
1.905,19 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS Dual GeForce RTX 3050 6GB 6GB OC Edition Grafikkort - GEEKD.dk
1.908 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS DUAL GeForce RTX 3050 OC 6GB grafikkort
2.527 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Dual GeForce RTX 3050 6GB - OC Edition - grafikkort - GF RTX 3050 - 6 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - DVI, HDMI, DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Dual GeForce RTX 3050 6GB - OC Edition - grafikkort - GF RTX 3050 - 6 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - DVI, HDMI, DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.616 kr1.616 krKøb
2Proshop DK1.661 kr1.661 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.722 kr1.722 krKøb
4Ultrashop1.905,19 kr1.905,19 krKøb
5Geekd1.908 kr1.908 krKøb
6Teknikproffset DK2.527 kr2.586 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Dual GeForce RTX 3050 6GB - OC Edition - grafikkort - GF RTX 3050 - 6 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - DVI, HDMI, DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på ASUS Dual GeForce RTX 3050 6GB - OC Edition - grafikkort - GF RTX 3050 - 6 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - DVI, HDMI, DisplayPort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.422 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.719 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.550 kr.

Den nuværende pris på 1.616 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for ASUS Dual GeForce RTX 3050 6GB - OC Edition - grafikkort - GF RTX 3050 - 6 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - DVI, HDMI, DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for ASUS Dual GeForce RTX 3050 6GB - OC Edition - grafikkort - GF RTX 3050 - 6 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - DVI, HDMI, DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.616 kr45 kr (3%)
31. maj 20261.661 kr51 kr (3%)
30. maj 20261.610 kr51 kr (3%)
15. maj 20261.661 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.664 kr9 kr (1%)
13. maj 20261.673 kr10 kr (1%)
10. maj 20261.683 kr2 kr (0%)
9. maj 20261.681 kr2 kr (0%)
8. maj 20261.683 kr19 kr (1%)
7. maj 20261.702 kr17 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret