Gå til hovedindhold

ASUS 4G-AX56 - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band service ikke inkluderet

ASUSBroer og routereEAN: 4718017869225
Pris fra 764 krtil 1.149 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 385 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 742 kr 27. maj

Sammenlign priser på ASUS 4G-AX56 - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band service ikke inkluderet og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 764 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS 4G-AX56 Trådløs router
764 kr
Til butik
ASUS 4G-AX56 Trådløs router billede

Produktinformation

ASUS 4G-AX56 - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band service ikke inkluderet

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90IG06G0-MO3110
EAN: 4718017869225
Varenr.: 998836359
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS 4G-AX56 -Wi-Fi 6 - Dual-band - LTE modem - 4G Wi-Fi 6
769 kr
Til butik
ASUS 4G-AX56 -Wi-Fi 6 - Dual-band - LTE modem - 4G Wi-Fi 6 billede

Produktinformation

4G LTE modemrouter, der kombinerer dobbeltbåndet Wi‑Fi 6 trådløs forbindelse, integreret LTE WAN og en indbygget 4-port Ethernet-switch til brugere, der har brug for mobil internetbackup og pålidelig lokal netværk. Den inkluderer routingfunktioner som VPN-support, IPv6-understøttelse og trafikstyring til håndtering af flere kablede og trådløse enheder. Samlet hastighed: about 1800Mbps - 574Mbps on the 2.4GHz band and 1201Mbps on the 5GHz band Trådløst: Wi‑Fi 6 (IEEE 802.11ax) dobbeltbånd 2.4 GHz/5 GHz Mobilprotokoller: UMTS, HSPA+, LTE, FDD LTE, TDD LTE WAN-porte: 1 LAN-switch: Integreret 4-port switch Funktioner: VPN-support, MU-MIMO, IPv6-understøttelse, QoS Giver stabil internetforbindelse med mobil backup, hurtig lokal Wi‑Fi 6 ydeevne og praktiske routingværktøjer til daglig browsing, streaming og fjernadgang, hvilket forenkler netværksstyring for kablede og trådløse enheder.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Router firewall
Artikel nr.: 90IG06G0-MO3110
EAN: 4718017869225
Varenr.: 2979738
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS 4G-AX56 - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band service ikke inkluderet
779 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS 4G-AX56U
-54%849 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi-Fi 6 router ASUS 4G-AX56 - dual-band 4G LTE, AX1800, 4x LAN
-16%879 kr
Før 1.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi-Fi 6 router ASUS 4G-AX56 - dual-band 4G LTE, AX1800, 4x LAN
-16%899 kr
Før 1.069 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS 4G-AX56 Trådløs router
979 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus 4g-ax56 Trådløs 4g-router
1.149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS 4G-AX56 - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band service ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS 4G-AX56 - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band service ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK764 kr764 krKøb
2Proshop DK769 kr808 krKøb
3CS MEGASTORE DK779 kr818 krKøb
4Teknikproffset DK849 kr908 krKøb
5Boligcenter DK879 kr879 krKøb
6Vivas DK899 kr968 krKøb
7Ultrashop979 kr979 krKøb
8Dustin DK1.149 kr1.235,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS 4G-AX56 - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band service ikke inkluderet

PriceData har fulgt prisen på ASUS 4G-AX56 - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band service ikke inkluderet i 176 dage. Laveste pris i perioden er 674 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 895 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 786 kr.

Den nuværende pris på 764 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for ASUS 4G-AX56 - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band service ikke inkluderet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for ASUS 4G-AX56 - Trådløs router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band service ikke inkluderet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026764 kr6 kr (1%)
30. maj 2026758 kr2 kr (0%)
29. maj 2026756 kr14 kr (2%)
27. maj 2026742 kr14 kr (2%)
26. maj 2026756 kr8 kr (1%)
25. maj 2026748 kr5 kr (1%)
24. maj 2026743 kr1 kr (0%)
23. maj 2026744 kr7 kr (1%)
22. maj 2026751 kr1 kr (0%)
21. maj 2026752 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret