Gå til hovedindhold

ASRock Steel Legend SL-1000GW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - hvid stål

ASRockComputer – strømforsyningerEAN: 4710483949180
Pris fra 1.067 krtil 1.319 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 252 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.042 kr 29. mar.

Sammenlign priser på ASRock Steel Legend SL-1000GW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - hvid stål og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1067 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Asrock SL-1000GW Strømforsyning 1000Watt 80+ Gold Hvid
1.067 kr
Til butik
Asrock SL-1000GW Strømforsyning 1000Watt 80+ Gold Hvid billede

Produktinformation

Asrock SL-1000GW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa - Hvid

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-UXS100-GFEABA
EAN: 4710483949180
Varenr.: 1002837712
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock Steel Legend SL-1000GW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - hvid stål
1.196 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock SL-1000GW Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified
1.219 kr
Til butik
ASRock SL-1000GW Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, Cybenetics: Platinum effektivitet / A støjniveau, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 9 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: hvid, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90-UXS100-GFEABA
EAN: 4710483949180
Varenr.: 3332136
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til pc ASRock SL-1000GW 1000 W 80 Plus Gold - hvid
-12%1.229 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til pc ASRock SL-1000GW 1000 W 80 Plus Gold - hvid
-12%1.249 kr
Før 1.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Asrock SL-1000GW Strømforsyning 1000Watt 80+ Gold Hvid
1.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Steel Legend SL-1000GW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - hvid stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Steel Legend SL-1000GW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - hvid stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.067 kr1.067 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.196 kr1.196 krKøb
3Proshop DK1.219 kr1.219 krKøb
4Boligcenter DK1.229 kr1.229 krKøb
5Vivas DK1.249 kr1.318 krKøb
6Ultrashop1.319 kr1.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock Steel Legend SL-1000GW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - hvid stål

PriceData har fulgt prisen på ASRock Steel Legend SL-1000GW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - hvid stål i 148 dage. Laveste pris i perioden er 1.042 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 1.198 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.124 kr.

Den nuværende pris på 1.067 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for ASRock Steel Legend SL-1000GW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - hvid stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for ASRock Steel Legend SL-1000GW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - hvid stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.067 kr23 kr (2%)
22. maj 20261.090 kr2 kr (0%)
15. maj 20261.092 kr106 kr (9%)
14. maj 20261.198 kr10 kr (1%)
13. maj 20261.188 kr1 kr (0%)
12. maj 20261.189 kr9 kr (1%)
11. maj 20261.198 kr9 kr (1%)
10. maj 20261.189 kr9 kr (1%)
23. apr. 20261.198 kr74 kr (7%)
22. apr. 20261.124 kr82 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret