Gå til hovedindhold

Strømforsyning ATX Asrock Steel Legend 1000W 80 Plus Gold

ASRockComputer – strømforsyningerEAN: 4710483949166
Pris fra 1.179 krtil 1.259 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 80 kr (6% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 904 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Strømforsyning ATX Asrock Steel Legend 1000W 80 Plus Gold og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1179 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Asrock SL-1000G Strømforsyning 1000Watt 80+ Gold Sort
1.179 kr
Til butik
Asrock SL-1000G Strømforsyning 1000Watt 80+ Gold Sort billede

Produktinformation

Asrock SL-1000G - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa - Sort

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-UXS100-GFEAAA
EAN: 4710483949166
Varenr.: 1002837711
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock SL-1000G Strømforsyning - ATX - 80 Plus
1.187 kr
Til butik
ASRock SL-1000G Strømforsyning - ATX - 80 Plus billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, Cybenetics: Platinum effektivitet / A støjniveau, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 9 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90-UXS100-GFEAAA
EAN: 4710483949166
Varenr.: 3332137
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX Asrock Steel Legend 1000W 80 Plus Gold
-2%1.199 kr
Før 1.229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX Asrock Steel Legend 1000W 80 Plus Gold billede

Produktinformation

Effektstærk strømforsyning til gaming og krævende pc‑bygAsrock Steel Legend 1000W leverer stabil strøm til kraftige systemer med grafikkort i topklassen. Den aktive PFC og 80 Plus Gold-effektivitet sikrer pålidelig drift, mens den store 13,5 cm blæser med aktiv køling holder temperaturen i skak. Perfekt til dig, der ønsker en ATX-strømforsyning med moderne stik og høj belastningsevne.Design og tilslutningerEn sort, stilren enhed med én topmonteret blæser og tænd/sluk-knap. Du får et bredt udvalg af kabler: 20+4 pin ATX til bundkort, 16‑pin PCIe Gen5, tre 6+2‑pin PCIe, to 4+4‑pin EPS, ni SATA og tre 4‑pin Molex. Det gør den velegnet til pc’er med mange drev og tilbehør.Sikkerhed indbyggetStrømforsyningen har omfattende beskyttelser: OVP, UVP, OCP, OTP, OPP og SCP. Maks. strøm på +12 V-skinnen er 83,4 A, hvilket giver stabil forsyning til kraftigt hardware.Formfaktor: ATXATX-version: 3.1Total effekt: 1.000 WEffektivitet: 80 Plus Gold+12 V maks. strøm: 83,4 AKøling: Aktiv, 1 blæser, 13,5 cmStik: 20+4 pin ATX, 2× EPS 4+4 pin, 3× PCIe 6+2 pin, 1× 16‑pin PCIe Gen5, 9× SATA, 3× Molex 4‑pinTænd/sluk-knap: JaMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 15 cmBeskyttelser: OVP, UVP, OCP, OTP, OPP, SCP...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.17g
EAN: 4710483949166
Varenr.: 1904387
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX Asrock Steel Legend 1000W 80 Plus Gold
-2%1.219 kr
Før 1.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Asrock SL-1000G Strømforsyning 1000Watt 80+ Gold Sort
1.259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Strømforsyning ATX Asrock Steel Legend 1000W 80 Plus Gold koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Strømforsyning ATX Asrock Steel Legend 1000W 80 Plus Gold koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.179 kr1.179 krKøb
2Proshop DK1.187 kr1.187 krKøb
3Boligcenter DK1.199 kr1.199 krKøb
4Vivas DK1.219 kr1.298 krKøb
5Ultrashop1.259 kr1.259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Strømforsyning ATX Asrock Steel Legend 1000W 80 Plus Gold

PriceData har fulgt prisen på Strømforsyning ATX Asrock Steel Legend 1000W 80 Plus Gold i 145 dage. Laveste pris i perioden er 904 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 1.179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.031 kr.

Den nuværende pris på 1.179 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Strømforsyning ATX Asrock Steel Legend 1000W 80 Plus Gold. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Strømforsyning ATX Asrock Steel Legend 1000W 80 Plus Gold de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.179 kr52 kr (5%)
16. maj 20261.127 kr68 kr (6%)
7. maj 20261.059 kr9 kr (1%)
6. maj 20261.050 kr76 kr (8%)
28. apr. 2026974 kr98 kr (9%)
27. apr. 20261.072 kr1 kr (0%)
23. apr. 20261.073 kr79 kr (8%)
22. apr. 2026994 kr90 kr (10%)
21. apr. 2026904 kr19 kr (2%)
14. apr. 2026923 kr19 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret