Gå til hovedindhold

ASRock CL-650G Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

ASRockComputer – strømforsyningerEAN: 4710483948145
Pris fra 539 krtil 679 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 140 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 532 kr 10. apr.

Sammenlign priser på ASRock CL-650G Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 539 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock Challenger CL-650G Strømforsyning 650Watt
539 kr
Til butik
ASRock Challenger CL-650G Strømforsyning 650Watt billede

Produktinformation

ASRock Challenger CL-650G - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 650 watt

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: CL-650G
EAN: 4710483948145
Varenr.: 1002911119
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock CL-650G Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
616 kr
Til butik
ASRock CL-650G Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser sleeve bearing leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 4 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, tynde kabler, farve: sort, 650 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90-UXC065-GNEAAA
EAN: 4710483948145
Varenr.: 3332122
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ASRock Challenger Gold 650 W (CL-650G)
-4%659 kr
Før 689 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ASRock Challenger Gold 650 W (CL-650G) billede

Produktinformation

Fordele ved strømforsyning til PCASRock Challenger Gold 650 W er en stabil ATX-strømforsyning til dig, der vil bygge eller opgradere en stationær PC med pålidelig effekt og moderne tilslutninger. Med 650 W total effekt, 80 PLUS Gold effektivitet og aktiv PFC får du en solid base til gaming, arbejde og hverdagsbrug. Den aktive køling med en 12 cm blæser holder temperaturen i skak, og den fysiske tænd/sluk-knap gør det let at afbryde strømmen, når du arbejder i kabinettet.Bygget til nutidens standarderStrømforsyningen følger ATX 3.1-standarden og leveres med de mest anvendte stik til bundkort, grafikkort og lagerdrev. Indbygget beskyttelse mod under-/overspænding, overstrøm, overbelastning, kortslutning og overophedning hjælper med at beskytte dine komponenter, så du kan bygge med ro i maven.Formfaktor: ATXATX-version: 3.1Total effekt: 650 WEffektivitet: 80 PLUS GoldAC-indgang: 100 – 240 V, 50 – 60 HzKøling: Aktiv, 1 blæser, 12 cmBlæserplacering: TopFarve: SortTænd/sluk-knap: JaStik: 20+4-pin ATX, 1× EPS 4+4-pin, 2× PCIe 6+2-pin, 4× SATA, 2× MolexMål (H × B × D): 8,6 × 15,0 × 14,0 cmBeskyttelser: UVP, OVP, OPP, SCP, OTP, OCP...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.21g
EAN: 4710483948145
Varenr.: 1896872
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ASRock Challenger Gold 650 W (CL-650G)
-4%679 kr
Før 709 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock CL-650G Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock CL-650G Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK539 kr539 krKøb
2Proshop DK616 kr655 krKøb
3Boligcenter DK659 kr659 krKøb
4Vivas DK679 kr758 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock CL-650G Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på ASRock CL-650G Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 183 dage. Laveste pris i perioden er 532 kr (registreret d. 10. april 2026), højeste er 686 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 579 kr.

Den nuværende pris på 539 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for ASRock CL-650G Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for ASRock CL-650G Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026539 kr1 kr (0%)
30. maj 2026540 kr2 kr (0%)
25. maj 2026542 kr2 kr (0%)
23. maj 2026540 kr2 kr (0%)
22. maj 2026542 kr2 kr (0%)
17. maj 2026540 kr3 kr (1%)
15. maj 2026537 kr2 kr (0%)
14. maj 2026535 kr1 kr (0%)
9. maj 2026534 kr1 kr (0%)
8. maj 2026535 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret