Gå til hovedindhold

Design for the people Artist 40 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med én lyskilde

Design for the peopleLamperEAN: 5704924024153
Pris fra 1.749 krtil 1.850 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 101 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.625 kr 24. maj

Sammenlign priser på Artist 40 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med én lyskilde og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1749 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dftp Artist pendel, stål, Ø40 cm
1.749 kr
Til butik
Dftp Artist pendel, stål, Ø40 cm billede

Produktinformation

Design for the People Artist pendel - dansk design Artist LED pendel er en klassisk skønhed med enkle linjer, der bringer elegance og lys til dit hjem. Inspireret af musikkens verden og udformet som et trommebækken, skaber denne pendel en harmonisk stemni...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Lampetyper
Farve: Corten
EAN: 5704924024153
Varenr.: 4241024155
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Artist 40 pendel LED, rustfrit stål
-29%1.776 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Artist 40 pendel LED, rustfrit stål billede

Produktinformation

Design for the people Artist 40 pendel LED, rustfrit stål - designet af Bønnelycke MDD Pendlen har et minimalistisk og tidløst design inspireret af bækkenet til et trommesæt. Skærmen sikrer et blødt og diffust lys, der hvor lampen hænges. Artist er med in...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Design For The People
EAN: 5704924024153
Varenr.: 2420223034
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Artist 40 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med én lyskilde
-26%1.850 kr
Før 2.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Artist 40 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Artist 40 pendellampe Light Stainless Steel fra DFTP er et elegant supplement til dit hjem, skabt af det anerkendte mærke Design For The People. Denne pendellampe, også kendt som loftlampe, er fremstillet af metal og plast, hvilket garanterer både holdbarhed og et moderne look. Med en højde på 6,0 cm og en diameter på 40,0 cm passer den perfekt i små og store rum, hvor den kan fungere som et centralt designelement. Artist 40 pendellampen, designet af den danske designer Bønnelycke MDD, er inspireret af de bløde kurver på en tromme, hvilket giver den et unikt og musikalsk touch. Denne moderne klassiker fejrer sit 10-års jubilæum i 2025. Til denne lejlighed er serien blevet udvidet med smukke nye farver, så du har endnu flere muligheder for at tilpasse den til din indretning.

Produktspecifikationer

Kategori: Pendler
Materiale: Rustfrit stål
Artikel nr.: 2420223034
EAN: 5704924024153
Varenr.: 70039356

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Artist 40 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Artist 40 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk1.749 kr1.749 krKøb
2Lamper.dk1.776 kr1.776 krKøb
3Lampemesteren DK1.850 kr1.850 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Artist 40 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Artist 40 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med én lyskilde i 167 dage. Laveste pris i perioden er 1.625 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 1.850 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.710 kr.

Den nuværende pris på 1.749 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Artist 40 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Artist 40 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.749 kr124 kr (8%)
24. maj 20261.625 kr124 kr (7%)
23. maj 20261.749 kr124 kr (8%)
10. maj 20261.625 kr151 kr (9%)
9. maj 20261.776 kr151 kr (9%)
20. apr. 20261.625 kr225 kr (12%)
19. apr. 20261.850 kr225 kr (14%)
11. apr. 20261.625 kr174 kr (10%)
10. apr. 20261.799 kr174 kr (11%)
29. jan. 20261.625 kr35 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret