Gå til hovedindhold

Design for the people Artist 40 pendellampe Dusty Rosa DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm

Design for the peopleLamperEAN: 5704924024139
Pris fra 1.675 krtil 2.499,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 824,95 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.650 kr 1. maj

Sammenlign priser på Artist 40 pendellampe Dusty Rosa DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1675 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dftp Artist pendel, lyserød, Ø40 cm
1.675 kr
Til butik
Dftp Artist pendel, lyserød, Ø40 cm billede

Produktinformation

Design for the People Artist pendel - dansk design Artist LED pendel er en klassisk skønhed med enkle linjer, der bringer elegance og lys til dit hjem. Inspireret af musikkens verden og udformet som et trommebækken, skaber denne pendel en harmonisk stemni...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Lampetyper
Farve: Lyserød
EAN: 5704924024139
Varenr.: 4241024139
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Artist 40 pendel LED, støvet rosa
-25%1.871 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Artist 40 pendel LED, støvet rosa billede

Produktinformation

Design for the people Artist 40 pendel LED, støvet rosa - designet af Bønnelycke MDD Pendlen har et minimalistisk og tidløst design inspireret af bækkenet til et trommesæt. Skærmen sikrer et blødt og diffust lys, der hvor lampen hænges. Artist er med inte...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Hængelamper
EAN: 5704924024139
Varenr.: 2420223057
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Artist 40 pendellampe Dusty Rosa DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm
-20%2.000 kr
Før 2.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Artist 40 pendellampe Dusty Rosa DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm billede

Produktinformation

Artist 40 pendellampe Light Dusty Rosa fra DFTP er et elegant supplement til dit hjem, skabt af det anerkendte mærke Design For The People. Den danske designer Bønnelycke MDD har designet denne pendellampe, der også kaldes en lysekrone, og som er blevet en moderne klassiker. Med sin minimalistiske form og inspiration fra musikverdenen, især de bløde kurver på et trommesæt, bringer den en unik æstetik til ethvert rum. Pendelarmaturet er fremstillet af metal og plast og kombinerer holdbarhed med et stilfuldt udseende. Den lyserøde farve giver den et strejf af elegance og varme, der passer ind i både moderne og klassiske indretninger. Med en højde på 6,0 cm og en diameter på 40,0 cm er den ideel til ophængning over spisebordet, i stuen eller i entréen, hvor den kan skabe en indbydende atmosfære. I 2025 fejrer Artistfra-serien sit 10-års jubilæum, og til denne lejlighed er kollektionen blevet udvidet med smukke nye farver. Gør dit hjem endnu mere indbydende med denne tidløse pendellampe.

Produktspecifikationer

Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2420223057
EAN: 5704924024139
Varenr.: 70039388
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Artist Pendel Ø40 Støvet Rosa - Design For The People
2.499,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Artist 40 pendellampe Dusty Rosa DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Artist 40 pendellampe Dusty Rosa DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk1.675 kr1.675 krKøb
2Lamper.dk1.871 kr1.871 krKøb
3Lampemesteren DK2.000 kr2.000 krKøb
4Luxlight.dk2.499,95 kr2.499,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Artist 40 pendellampe Dusty Rosa DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm

PriceData har fulgt prisen på Artist 40 pendellampe Dusty Rosa DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm i 167 dage. Laveste pris i perioden er 1.650 kr (registreret d. 15. januar 2026), højeste er 1.979 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.729 kr.

Den nuværende pris på 1.675 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Artist 40 pendellampe Dusty Rosa DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Artist 40 pendellampe Dusty Rosa DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.675 kr74 kr (4%)
23. maj 20261.749 kr74 kr (4%)
2. maj 20261.675 kr25 kr (2%)
1. maj 20261.650 kr220 kr (12%)
21. apr. 20261.870 kr109 kr (6%)
19. apr. 20261.979 kr109 kr (6%)
12. mar. 20261.870 kr195 kr (12%)
4. mar. 20261.675 kr25 kr (2%)
2. mar. 20261.650 kr25 kr (1%)
1. mar. 20261.675 kr25 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret