Gå til hovedindhold

Design for the people Artist 25 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med skærm

Design for the peopleLamperEAN: 5704924024146
Pris fra 1.005 krtil 1.110 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 105 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 990 kr 1. maj

Sammenlign priser på Artist 25 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med skærm og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1005 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dftp Artist pendel, stål, Ø25 cm
1.005 kr
Til butik
Dftp Artist pendel, stål, Ø25 cm billede

Produktinformation

Design for the People Artist 25 pendel Minimalistisk hængelampe fra danske Design for the People i et lækkert look. Artist navnet kommer fra musikkens verden, inspireret af bækkenet til et trommesæt. Pendlen er tidløs og en klassiker i køkkenet. Giver et...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Lampetyper
Farve: Corten
EAN: 5704924024146
Varenr.: 4241024142
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Artist 25 pendel LED, rustfrit stål
-30%1.049 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Artist 25 pendel LED, rustfrit stål billede

Produktinformation

Design for the people Artist 25 pendel LED, rustfrit stål - designet af Bønnelycke MDD Pendlen Artist har et minimalistisk og tidløst design inspireret af bækkenet til et trommesæt. Skærmen sikrer et blødt og diffust lys, der hvor lampen hænges. Artist er...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Design For The People
EAN: 5704924024146
Varenr.: 2420203034
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Artist 25 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med skærm
-26%1.110 kr
Før 1.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Artist 25 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med skærm billede

Produktinformation

Artist 25 pendellampe Light Stainless Steel fra DFTP er et elegant supplement til dit hjem, designet af det anerkendte mærke Design For The People. Denne pendellampe, også kendt som loftlampe, kombinerer moderne design med en minimalistisk æstetik, hvilket gør den til et tidløst valg til ethvert interiør. Inspireret af de bløde kurver på et trommesæt bringer denne lampe musikalsk elegance ind i dit rum. Pendellampen af metal og plast er ikke kun smuk, men også robust. Den metalliske farve giver den et strejf af raffinement, mens dens kompakte dimensioner på 6,0 cm i højden og 25,0 cm i diameter gør den ideel til både små og store rum. Uanset om du placerer den over spisebordet, i stuen eller i entréen, vil den skabe en varm og indbydende atmosfære. I 2025 fejrer Artistfra-serien sit 10-års jubilæum med nye farver, der udvider dens alsidighed. Gå ikke glip af muligheden for at opgradere dit hjem med denne moderne klassiker.

Produktspecifikationer

Kategori: Pendler
Materiale: Rustfrit stål
Artikel nr.: 2420203034
EAN: 5704924024146
Varenr.: 70039393

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Artist 25 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Artist 25 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk1.005 kr1.005 krKøb
2Lamper.dk1.049 kr1.049 krKøb
3Lampemesteren DK1.110 kr1.110 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Artist 25 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med skærm

PriceData har fulgt prisen på Artist 25 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med skærm i 167 dage. Laveste pris i perioden er 980 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 1.110 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.022 kr.

Den nuværende pris på 1.005 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Artist 25 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Artist 25 pendellampe i rustfrit stål DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Med skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.005 kr44 kr (4%)
23. maj 20261.049 kr44 kr (4%)
4. maj 20261.005 kr6 kr (1%)
3. maj 2026999 kr6 kr (1%)
2. maj 20261.005 kr15 kr (2%)
1. maj 2026990 kr59 kr (6%)
20. apr. 20261.049 kr61 kr (5%)
19. apr. 20261.110 kr61 kr (6%)
11. apr. 20261.049 kr23 kr (2%)
10. apr. 20261.072 kr23 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret