Gå til hovedindhold

Inter-Tech Argus RGB-600W II - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100/240 V - 600 Watt - aktiv PFC - sort

Pris fra 362 krtil 538 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 176 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 314 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Argus RGB-600W II - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100/240 V - 600 Watt - aktiv PFC - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 362 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Argus RGB-600W II 600Watt 80 PLUS Bronze
362 kr
Til butik
Argus RGB-600W II 600Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

Argus RGB-600W II - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100/240 V - 600 watt - aktiv PFC - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 88882146
EAN: 4260455644921
Varenr.: 995840306
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Argus RGB-600W II - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100/240 V - 600 Watt - aktiv PFC - sort
407 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX - Argus RGB-600W II 80 PLUS Bronze, 600 W
-10%439 kr
Før 489 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX - Argus RGB-600W II 80 PLUS Bronze, 600 W billede

Produktinformation

Argus RGB-600W II - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100/240 V - 600 Watt - aktiv PFC - sortGenereltEnhedstype: Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - internFarve: SortPSU formfaktor: ATXSpecifikationsoverensstemmelse: ATX12V 2.3Strømenhed80 PLUS certificering: 80 PLUS BronzeDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion | 1 x strøm 8 pin +12 V med aftagelig 4 pin sektion | 2 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion | 6 x 15 pin Serial ATA strøm | 3 x 4-PIN intern strøm | 1 x 4-PIN mini-strømforsyningsforbEffektivitet: 82.57% at 100% Load86.13% at 20% Load86.87% at 50% LoadIndgangspænding: AC 100/240 VNødvendig frekvens: 47 - 63 HzOutput Current: +3.3V - 20 A | +5V - 20 A | +12V - 50 A | -12V - 0.3 A | +5VSB - 2.5 AStrømkapacitet: 600 WattUdgangspænding: +3.3+5±12 VDiverseEgenskaber: Plexiglas-sidevindueoverspændingsbeskyttelseoverbelastningsbeskyttelsekortslutnings beskyttelseblæserhastighedsstyringASUS Aura SyncMSI Mystic Light synk.ASRock Polychrome synk.GIGABYTE RGB Fusion 2.0 syncKølesystem: 140 mm ventilatorUdstyr inkluderet: StrømkabelskruerkabelbåndProducentgaranti<...

Produktspecifikationer

Mærke: Inter-Tech
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.97g
EAN: 4260455644921
Varenr.: 1839967
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX - Argus RGB-600W II 80 PLUS Bronze, 600 W
-10%459 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Argus RGB-600W II 600Watt 80 PLUS Bronze
479 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Argus RGB-600W II Strømforsyning 600Watt PSU - GEEKD.dk
538 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Argus RGB-600W II - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100/240 V - 600 Watt - aktiv PFC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Argus RGB-600W II - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100/240 V - 600 Watt - aktiv PFC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK362 kr362 krKøb
2CS MEGASTORE DK407 kr446 krKøb
3Boligcenter DK439 kr439 krKøb
4Vivas DK459 kr528 krKøb
5Ultrashop479 kr479 krKøb
6Geekd538 kr538 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Argus RGB-600W II - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100/240 V - 600 Watt - aktiv PFC - sort

PriceData har fulgt prisen på Argus RGB-600W II - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100/240 V - 600 Watt - aktiv PFC - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 314 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 434 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 386 kr.

Den nuværende pris på 362 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Argus RGB-600W II - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100/240 V - 600 Watt - aktiv PFC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Argus RGB-600W II - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100/240 V - 600 Watt - aktiv PFC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026362 kr42 kr (10%)
30. maj 2026404 kr4 kr (1%)
29. maj 2026408 kr4 kr (1%)
26. maj 2026404 kr4 kr (1%)
25. maj 2026408 kr4 kr (1%)
24. maj 2026404 kr3 kr (1%)
23. maj 2026407 kr3 kr (1%)
22. maj 2026404 kr3 kr (1%)
21. maj 2026407 kr3 kr (1%)
20. maj 2026404 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret