Gå til hovedindhold

ARCTIC Freezer 36 - Processor-køler - multikompatibel - (for: LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobbervarmerør med aluminiumsfinner - 120 mm - standard

Pris fra 190 krtil 259 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 69 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 182 kr 3. maj

Sammenlign priser på ARCTIC Freezer 36 - Processor-køler - multikompatibel - (for: LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobbervarmerør med aluminiumsfinner - 120 mm - standard og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 190 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Arctic Freezer 36 Processor-køler Sort 120 mm
190 kr
Til butik
Arctic Freezer 36 Processor-køler Sort 120 mm billede

Produktinformation

ARCTIC Freezer 36 - Processor-køler - multikompatibel - (for: AM4, LGA1700, AM5, LGA1851) - kobbervarmerør med aluminiumsfinner - 120 mm - standard

Produktspecifikationer

Mærke: ARCTIC
Artikel nr.: ACFRE00121A
EAN: 4895213704120
Varenr.: 1001872267
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Arctic Freezer 36 - CPU Luftkøler
192 kr
Til butik
Arctic Freezer 36 - CPU Luftkøler billede

Produktinformation

CPU køler, luft køler, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1700 / LGA1851, luft tryk: max 56.3 CFM, statisk lufttryk: max 2.2 mmH₂O, køler RPM: 200 - 1800 ± 10%, PWM styret, 4-pins PWM tilslutning, 2 x 120mm kølere, 6 heatpipes, køler højde: 159mm, inkl kølepasta, farve: sort / sølv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Arctic
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: ACFRE00121A
EAN: 4895213704120
Varenr.: 3235749
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ARCTIC Freezer 36 - Processor-køler - multikompatibel - (for: LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobbervarmerør med aluminiumsfinner - 120 mm - standard
194 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU-køler ARCTIC Freezer 36, sort, 120 mm
-12%229 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU-køler ARCTIC Freezer 36, sort, 120 mm
-11%249 kr
Før 279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Shark Gaming DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Arctic Freezer 36 Luftkøler
249 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Arctic Freezer 36 Processor-køler Sort 120 mm
259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ARCTIC Freezer 36 - Processor-køler - multikompatibel - (for: LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobbervarmerør med aluminiumsfinner - 120 mm - standard koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ARCTIC Freezer 36 - Processor-køler - multikompatibel - (for: LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobbervarmerør med aluminiumsfinner - 120 mm - standard koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK190 kr190 krKøb
2Proshop DK192 kr231 krKøb
3CS MEGASTORE DK194 kr233 krKøb
4Boligcenter DK229 kr229 krKøb
5Vivas DK249 kr318 krKøb
6Shark Gaming DK249 kr249 krKøb
7Ultrashop259 kr259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ARCTIC Freezer 36 - Processor-køler - multikompatibel - (for: LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobbervarmerør med aluminiumsfinner - 120 mm - standard

PriceData har fulgt prisen på ARCTIC Freezer 36 - Processor-køler - multikompatibel - (for: LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobbervarmerør med aluminiumsfinner - 120 mm - standard i 185 dage. Laveste pris i perioden er 182 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 242 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 212 kr.

Den nuværende pris på 190 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for ARCTIC Freezer 36 - Processor-køler - multikompatibel - (for: LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobbervarmerør med aluminiumsfinner - 120 mm - standard. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for ARCTIC Freezer 36 - Processor-køler - multikompatibel - (for: LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobbervarmerør med aluminiumsfinner - 120 mm - standard de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026190 kr1 kr (1%)
29. maj 2026189 kr1 kr (1%)
27. maj 2026190 kr1 kr (1%)
26. maj 2026191 kr1 kr (1%)
25. maj 2026190 kr3 kr (2%)
24. maj 2026187 kr3 kr (2%)
23. maj 2026190 kr5 kr (3%)
22. maj 2026195 kr10 kr (5%)
21. maj 2026185 kr3 kr (2%)
20. maj 2026188 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret