Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology AORUS WATERFORCE X II 240 - Processors flydende kølesystem - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, TR4, sTR5) - kobberbase - 120 mm

Pris fra 1.217 krtil 2.119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 902 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 889 kr 28. maj

Sammenlign priser på AORUS WATERFORCE X II 240 - Processors flydende kølesystem - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, TR4, sTR5) - kobberbase - 120 mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1217 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AORUS WATERFORCE X II 240 - Processors flydende kølesystem - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, TR4, sTR5) - kobberbase - 120 mm
1.217 kr
Til butik
AORUS WATERFORCE X II 240 - Processors flydende kølesystem - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, TR4, sTR5) - kobberbase - 120 mm billede

Produktspecifikationer

Kategori: Vandkøling
Farve: 2
Artikel nr.: GP-AORUS WATERFORCE X II 240
EAN: 4719331553944
Varenr.: 20560369
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE AORUS WATERFORCE X II 240 - CPU Vandkøling - Max 38 dBA
1.283 kr
Til butik
GIGABYTE AORUS WATERFORCE X II 240 - CPU Vandkøling - Max 38 dBA billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, køler støjniveau: 12 - 37.5 dBA, køler RPM: 800 - 2400 ± 10%, køler CFM: max 72, statisk lufttryk: max 3.15 mmH₂O, PWM styret, 277mm radiator med 2 x 120mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, indbygget skærm indbygget skærm, sort med RGB (styret af: Gigabyte Fusion)-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: GP-AORUS WATERFORCE X II 240
EAN: 4719331553944
Varenr.: 3241314
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Aorus WATERFORCE X II 240 Vandkøler 1-pack Sort Hvid 120 mm
1.389 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5
-5%2.099 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5
-5%2.119 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS WATERFORCE X II 240 - Processors flydende kølesystem - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, TR4, sTR5) - kobberbase - 120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS WATERFORCE X II 240 - Processors flydende kølesystem - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, TR4, sTR5) - kobberbase - 120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.217 kr1.217 krKøb
2Proshop DK1.283 kr1.283 krKøb
3CompuMail DK1.389 kr1.389 krKøb
4Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
5Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AORUS WATERFORCE X II 240 - Processors flydende kølesystem - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, TR4, sTR5) - kobberbase - 120 mm

PriceData har fulgt prisen på AORUS WATERFORCE X II 240 - Processors flydende kølesystem - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, TR4, sTR5) - kobberbase - 120 mm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 889 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 1.509 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.114 kr.

Den nuværende pris på 1.217 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 36% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for AORUS WATERFORCE X II 240 - Processors flydende kølesystem - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, TR4, sTR5) - kobberbase - 120 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for AORUS WATERFORCE X II 240 - Processors flydende kølesystem - (for: LGA115x Socket, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5, TR4, sTR5) - kobberbase - 120 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.217 kr328 kr (37%)
28. maj 2026889 kr1 kr (0%)
25. maj 2026890 kr4 kr (0%)
23. maj 2026894 kr1 kr (0%)
22. maj 2026895 kr1 kr (0%)
9. maj 2026894 kr2 kr (0%)
30. apr. 2026892 kr2 kr (0%)
29. apr. 2026894 kr4 kr (0%)
25. apr. 2026898 kr10 kr (1%)
24. apr. 2026908 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret