Gå til hovedindhold

AOC G4 Q27G4ZD 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz

AOCComputerskærmeEAN: 4038986183161
Pris fra 3.442 krtil 4.319 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 877 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.100 kr 8. maj

Sammenlign priser på AOC G4 Q27G4ZD 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3442 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC G4 Q27G4ZD 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz
3.442 kr
Til butik
AOC G4 Q27G4ZD 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz billede

Produktinformation

AOC Gaming Q27G4ZD - OLED-monitor - gaming - 27" (26.5" til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - 1000 cd/m² - 15000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort, rød

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: Q27G4ZD
EAN: 4038986183161
Varenr.: 1003894012
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" AOC Q27G4ZD QD-OLED 280Hz
3.442 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
AOC 27" gamingskærm Q27G4ZD
3.790 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
AOC Q27G4ZD 27" QHD gaming-skærm - QD‑OLED, 280 Hz, sort/rød
-7%4.299 kr
Før 4.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
AOC Q27G4ZD 27" QHD gaming-skærm - QD‑OLED, 280 Hz, sort/rød
-6%4.319 kr
Før 4.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC G4 Q27G4ZD 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC G4 Q27G4ZD 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.442 kr3.442 krKøb
2Proshop DK3.442 kr3.442 krKøb
3Komplett DK3.790 kr3.790 krKøb
4Boligcenter DK4.299 kr4.299 krKøb
5Vivas DK4.319 kr4.488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC G4 Q27G4ZD 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz

PriceData har fulgt prisen på AOC G4 Q27G4ZD 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz i 134 dage. Laveste pris i perioden er 3.100 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 4.537 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.612 kr.

Den nuværende pris på 3.442 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for AOC G4 Q27G4ZD 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for AOC G4 Q27G4ZD 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.442 kr342 kr (11%)
8. maj 20263.100 kr448 kr (13%)
5. maj 20263.548 kr140 kr (4%)
4. maj 20263.408 kr110 kr (3%)
3. maj 20263.518 kr56 kr (2%)
2. maj 20263.462 kr5 kr (0%)
1. maj 20263.467 kr211 kr (6%)
30. apr. 20263.678 kr208 kr (6%)
29. apr. 20263.470 kr173 kr (5%)
28. apr. 20263.643 kr123 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret