Gå til hovedindhold

Android tablet Samsung Galaxy Tab S11 5G 11″ 12GB/128GB - grå

SamsungTabletcomputereEAN: 8806097706977
Pris fra 6.102 krtil 8.999 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 2.897 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.864 kr 31. maj

Sammenlign priser på Android tablet Samsung Galaxy Tab S11 5G 11″ 12GB/128GB - grå og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6102 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy Tab S11 5G 11" 12GB 128GB Grå
6.102 kr
Til butik
Samsung Galaxy Tab S11 5G 11" 12GB 128GB Grå billede

Produktinformation

Samsung Galaxy Tab S11 - Tablet - Android - 128 GB - 11" Dynamic AMOLED 2X (2560 x 1600) - microSD indgang - 3G, 4G, 5G - service ikke inkluderet - grå

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: SM-X736BZAREUB
EAN: 8806097706977
Varenr.: 1003598353
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Surfplatta Galaxy Tab S11 5G 128 GB - Gray Samsung
6.441 kr
Til butik
Samsung Surfplatta Galaxy Tab S11 5G 128 GB - Gray Samsung billede

Produktinformation

Surfplatta Samsung Galaxy Tab S11 5G 128 GB - Gray, Samsung Galaxy Tab S11 5G 128 GB är en tunn, tålig och snabb surfplatta med 5G, AI-funktioner och S Pen – perfekt för både jobb och skapande. Med IP68-klassning klarar den både damm och regn. UPPTÄCK NYA GALAXY TAB S11-SERIEN, Ultraslimmad. Superstark. Fullmatad med Galaxy AI.¹, Välkommen till en ny nivå av mobil upplevelse och kreativitet med Samsung Galaxy Tab S11-serien. Oavsett om du är teknikentusiast som vill ha det allra senaste, eller en kreativ användare som prioriterar portabilitet, får du här en surfplatta med ultraslimmad, ultralätt design, toppmodern 3 nm-processor och integrerad Galaxy AI.¹ Den är skräddarsydd för dig som kräver högsta kvalitet, stor skärm och ledande prestanda – perfekt för allt från videomöten – med superbra ljud från fyra högtalare – och dokumentredigering till foto- och videoredigering på språng. DESIGN OCH PRESTANDA, Byggd för att följa med dig överallt, Galaxy Tab S11-serien kombinerar en ultraslimmad, tålig konstruktion med modern design och eleganta färger som silver och grått. Den förbättrade ramen ger både hållbarhet och stil. Premiumtillbehör som tangentbord (lättvikt eller med stativ), tunna skyddsfodral och antireflex-skärmskydd finns tillgängliga för att göra din platta komplett. Imponerande skärmupplevelse, Den stora skärmen² har extra tunn ram, imponerande ljusstyrka och antireflex-skydd – perfekt både inomhus och utomhus. Kameradesignen är förbättrad för en mer uppslukande upplevelse.³, Tål att användas utomhus, Samsung Galaxy tab S11-serien är tåligt byggd enligt IP68-klass4 vilket innebär att den till och med klarar en regnskur. Kraftfull prestanda och kyla, Med den senaste 3 nm-processorn får du förbättrad prestanda för NPU, CPU och GPU, så att även de mest krävande AI-funktionerna och apparna flyter snabbt och smidigt. Den avancerade kylningen gör att surfplattan alltid är sval och behaglig att använda, även under långa pass. Lång batteritid och snabb laddning, Det uthålliga batteriet är optimerat för långa dagar, och med supersnabbladdning är du snabbt tillbaka i arbete eller nöje.5, Bli uppkopplad, Stöd för Wi-Fi6 och 5G ger dig de snabbaste anslutningarna. Dual SIM med eSIM och fysiskt SIM-kort ger maximal flexibilitet. PRODUKTIVITET PÅ NÄSTA NIVÅ, Din digitala assistent – alltid redo, Med Galaxy AI1 får du smart hjälp i allt från anteckningar till möten och dokumenthantering. Note Assist sammanfattar och organiserar dina anteckningar automatiskt, och du kan översätta hela dokument – även PDF:er – direkt på skärmen. Multitaska med enkelhet, Den stora, ljusstarka skärmen med ultrasmal ram ger dig perfekt överblick och gör det enkelt att ha flera appar öppna samtidigt. Med Side by side view kan du läsa, anteckna och analysera parallellt – och snabbt omvandla anteckningar till renskriven text och summeringar. Nya DeX ger dig dessutom, en PC-liknande upplevelse med flera arbetsytor, utökat läge och anpassningsbara widgets. Tal till text – snabbt och smidigt, AI-partnern gör arbetsflödet smartare genom att transkribera röstmemon och föredrag direkt till text, som automatiskt rättas och kan summeras. Smarta verktyg för vardagen, Handwriting Assist gör din handskrift snyggare och mer lättläst. Med Smart select kan du enkelt välja, beskära och extrahera bilder eller text, skapa GIF:ar och mer – direkt med S Pen. AI-partnern kan dessutom förklara, spara och hantera information mellan appar, och Sticky Memo gör det lätt att, fånga idéer direkt på skärmen. Sök med Circle to Search with Google, Med Circle to Search with Google7 markerar du enkelt objekt på skärmen med fingret eller S Pen och får direkt svar eller produktinfo – perfekt för både arbete och shopping. Du får dessutom en fantastisk överblick tack vare den stora skärmen och sidopanelen. KREATIVITET UTAN GRÄNSER, AI-drivna verktyg för skapande, Galaxy AI¹ och nya S Pen med hexagonal design och konformad spets ger bättre grepp, stabilitet och ökad lutningsvinkel – perfekt när du skissar, skriver och navigerar. Från idé till färdig bild, Med Sketch to image förvandlar du enkelt dina skisser till färdiga, professionella bilder. Med AI-funktioner kan du även dra och släppa innehåll mellan appar, eller få hjälp med att rita och skriva direkt på skärmen. Redigera och skapa med AI, S Pen och AI-funktioner gör det enkelt att lägga till detaljer, ändra foton och skapa unika konstverk. Sticky Memo gör det smidigt att fånga idéer direkt på skärmen. Optimerade appar för skapande, Få ut det mesta av din kreativitet med appar som Clip Studio Paint för grafik, Goodnotes för digitala anteckningar, LumaFusion för foto- och videoredigering samt Notion för projekt- och dokumenthantering. Appar som Noteshelf, ArcSite, Sketchbook och PicsArt täcker allt från anteckningar och design till kreativt skapande och fotoredigering. 1. Viss AI-funktionalitet kräver inloggning på ett Samsung-konto. Galaxy AI-funktioner erbjuds utan kostnad åtminstone till slutet av 2025 på Samsung Galaxy enheter som stöds. 2. Galaxy Tab S11 Ultra: 14,6", Galaxy Tab S11: 11". 3. Jämfört med tidigare modeller. 4. Galaxy Tab S11-serien är klassad med IP68. IP68 innebär att produkten är dammtät och vattentålig ner till 1,5 meters djup i sötvatten i upp till 30 min. Rekommenderas inte för användning på stranden eller i poolen. Enhetens vatten- och dammbeständighet är inte permanent och kan avta med tiden på grund av normalt slitage. 5. Batteritiden kan variera beroende på användning. Galaxy Tab S11 Ultra: 11?600 mAh , Galaxy Tab S11: 8?400 mAh. 6. Galaxy Tab S11 Ultra: Wi-Fi 7 , Galaxy Tab S11: Wi-Fi 6E. 7. Kräver nätverksanslutning och inloggning på ett Google och Samsung-konto. Tillgängligheten för sökfunktioner och appar som stöds kan variera beroende på land, språk och enhet. Resultaten kan variera beroende på visuella matchningar. Användare kan behöva uppdatera Android till den senaste versionen. Cellular teknik: 3G, 4G, 5G, Maximalt stodd kapacitet: 2 TB, Processorklockfrekvens: 3.73 GHz, Cellulara protokoll: GSM, UMTS, FDD LTE, TDD LTE, 5G Sub-6 Ghz, Processorfamilj for artificiell intelligens: MediaTek, Band : GSM 850/900/1800/1900 UMTS B1/B2/B4/B5/B8 LTE B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B13/B17/B20/B25/B26/B28/B32/B38/B40/B41/B66 5G N1/N3/N5/N7/N8/N12/N20/N25/N26/N28/N38/N40/N41/N66/N71/N77/N78, Skyddsklass: IP68, Bredd: 25.38 cm, Vikt: 471 g, Kortid: Upp till 18 timmar, Ladmaterial: Pansaraluminium, Lagring: 128 GB, Ljusstyrka for bild: 1600 cd/m², Import Farg Lev: Grå, Sensorupplosning: 12 megapixels, Reparabilitetsklass: Class C, Kapacitet: 8400 mAh, Specifik absorptionshastighet sar: 0.994 W/kg (body), Färg: Grå, Standarder som foljs: IP68, Videoupplosning: 3840 x 2160 (4K) at 30 fps, Import skärmupplösning(px): 2560 x 1600, Import sensorupplösninghuvudkamera: 13 megapixels, Operativsystem: Android, Antal kärnor: 8-core, Medfoljande kablar: USB-C till USB-C-kabel, Linsoppning: F/2.0, Gränssnitt: 1 x USB-C 3.2 Gen 1, Fokusjustering: Automatisk, Import Vikt: 0.54, Processor: MediaTek Dimensity 9400+, Typ: 11" Dynamic AMOLED 2X, Fargdjup: 16 miljoner färger, Tradlos anslutning: Bluetooth 5.4, 802.11a/b/g/n/ac/ax, LTE, Barvag: Tjänst ingår ej, Typ av produkt: Surfplatta, Artificiell intelligensprocessor – modell : NPU 890, Batterikapacitet i cykler: 1200, Bluetoothprofiler: Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP), Hearing Access Profile (HAP), handsfree-profil (HFP), Human Interface Device Profile (HID), HID Over GATT Profile (HOGP), Headset Profile (HSP), Object Push Profile (OPP), Personal Area Networking Profile (PAN), Phonebook Access Profile (PBAP), Public Broadcast Profile (PBP), Telephony and Media Audio Profile (TMAP), Digitala ljudstandarder som stods: WAV, AAC, AMR, MP3, FLAC, XMF, OGG, MIDI, M4A, MXMF, OGA, 3GA, AWB, IMY, RTTTL, RTX, OTA, MID, Utokning kortplatser: 1 x microSDXC, Import eprelid: 2410089, Sakerhetsprotokoll funktioner: Wi-Fi Direct, MIMO-teknik, Pekskarm: Multi-Touch, Simkorttyp: Nano-SIM, elektroniskt SIM-kort (e-SIM), Egenskaper: Vattentät, dammresistent, Galaxy AI, Samsung DeX, Kortidsinformation: Videouppspelning via Wi-Fi: upp till 18 timmar, Objektivtyp: Ultravidvinkellins, Sakerhetsenheter: Fingeravtrycksläsare, Djup: 0.55 cm, Import laddareingår1: Nej, Url med qrkod for energimarke: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2410089, Klass for palitlighet vid upprepade fria fall: Klass E, Hojd: 16.53 cm, Ljud: Fyra högtalare, Funktioner: 120 Hz uppdateringsfrekvens, Högt ljusläge, Import usbpowerdelivery1: Ja, Digitala videostandarder som stods: AVI, MKV, 3GP, FLV, 3G2, M4V, WEBM, MP4, Import skärmstorlek: 11.00, Mottagare: GPS/GLONASS/Galileo/BeiDou/QZSS, Forinstallerad programvara: Samsung Smart Switch, Batteriets uthallighet per cykel: 4861 min, Import ram-minne-installeradstorlek: 12, Import processor-familj: Dimensity 9400+, Import effektlevererad: 15 - 45, Anvandartillgangligt minne: Flash: 100.5 GB, Upplosning: 2560 x 1600, Flashminneskort som stods: microSD, microSDHC, microSDXC, Import spec operativsystem: Android, Maxdjup for vattentalighet: 1.5 m, Import lagringsutrymme: 128, Sensorer: Accelerometer, gyrosensor, geomagnetisk sensor, hallsensor, ljussensor, Inkluderade tillbehör: SIM-kort uttagsverktyg.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Tablets
EAN: 8806097706977
Varenr.: D45171
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy Tab S11 5G 11 12GB 128GB Grå
6.789 kr
Til butik
Samsung Galaxy Tab S11 5G 11 12GB 128GB Grå billede

Produktinformation

Samsung Galaxy Tab S11 5G 11" - 12GB RAM, 128GB Oplev den imponerende Samsung Galaxy Tab S11 5G med en 11" skærm, der bringer dine yndlingsfilm og -spil til live med fantastiske farver og detaljer. Udstyret med 12GB RAM og 128GB intern hukommelse, lever...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Android & Windows Tablets
EAN: 8806097706977
Varenr.: 108850
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy Tab S11 5g 12gb 11 tommer 128gb Grå
-0%8.448 kr
Før 8.448,34 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Android tablet Samsung Galaxy Tab S11 5G 11″ 12GB/128GB - grå
-24%8.499 kr
Før 11.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Android tablet Samsung Galaxy Tab S11 5G 11″ 12GB/128GB - grå
-24%8.519 kr
Før 11.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung | Galaxy Tab S11 5G - 128GB - Gray
8.999 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Tab S11 5G 128GB/12GB - Grey
8.999 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Galaxy Tab S11 5G 128GB (gray)
8.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Android tablet Samsung Galaxy Tab S11 5G 11″ 12GB/128GB - grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Android tablet Samsung Galaxy Tab S11 5G 11″ 12GB/128GB - grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.102 kr6.102 krKøb
2Teknikproffset DK6.441 kr6.500 krKøb
3Ultrashop6.789 kr6.789 krKøb
4Dustin DK8.448 kr8.534,25 krKøb
5Boligcenter DK8.499 kr8.499 krKøb
6Vivas DK8.519 kr8.588 krKøb
7CS MEGASTORE DK8.999 kr8.999 krKøb
8Proshop DK8.999 kr8.999 krKøb
9Komplett DK8.999 kr8.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Android tablet Samsung Galaxy Tab S11 5G 11″ 12GB/128GB - grå

PriceData har fulgt prisen på Android tablet Samsung Galaxy Tab S11 5G 11″ 12GB/128GB - grå i 178 dage. Laveste pris i perioden er 5.635 kr (registreret d. 6. februar 2026), højeste er 6.719 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.022 kr.

Den nuværende pris på 6.102 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Android tablet Samsung Galaxy Tab S11 5G 11″ 12GB/128GB - grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Android tablet Samsung Galaxy Tab S11 5G 11″ 12GB/128GB - grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20266.102 kr238 kr (4%)
31. maj 20265.864 kr362 kr (6%)
30. maj 20266.226 kr362 kr (6%)
26. feb. 20265.864 kr128 kr (2%)
10. feb. 20265.992 kr357 kr (6%)
6. feb. 20265.635 kr26 kr (0%)
5. feb. 20265.661 kr69 kr (1%)
25. jan. 20265.730 kr70 kr (1%)
23. jan. 20265.800 kr25 kr (0%)
14. jan. 20265.775 kr944 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret