Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition 5G Samsung Exynos LTE-TDD & LTE-FDD 128 GB 20,3 cm (8") 6 GB Wi-Fi 6 (802.11ax) Android 14 Grøn

SamsungTabletcomputereIP68 vandtæt og robustProfessionelt feltarbejde og industrielle miljøerEAN: 8806095466934

Robust Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise med 8" skærm, Exynos 1380 processor, 6GB RAM og 128GB lager. IP68-klassificeret tablet til krævende arbejdsmiljøer. Læs mere

Pris fra 2.999 krtil 4.798 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.799 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition 5G Samsung Exynos LTE-TDD & LTE-FDD 128 GB 20,3 cm (8") 6 GB Wi-Fi 6 (802.11ax) Android 14 Grøn og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2999 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Tablet Samsung Galaxy Tab Active 5 X306 5G (128GB/Green)
2.999 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Galaxy Tab Active 5 Enterprise Edition 8" Exynos 1380 6GB 128GB Grøn
3.059 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy Tab Active 5 Enterprise Edition 8 Exynos 1380 6GB 128GB Sort
3.364 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Galaxy Tab Active 5 Enterprise Edition 8 Exynos 1380 6GB 128GB Grøn
3.599 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Android tablet Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition 8" 6/128 GB - grøn
-29%4.399 kr
Før 6.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Android tablet Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition 8" 6/128 GB - grøn
-29%4.419 kr
Før 6.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Superprice.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition 5G Samsung Exynos LTE-TDD & LTE-FDD 128 GB 20,3 cm (8") 6 GB Wi-Fi 6 (802.11ax) Android 14 Grøn
4.798 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition 5G Samsung Exynos LTE-TDD & LTE-FDD 128 GB 20,3 cm (8") 6 GB Wi-Fi 6 (802.11ax) Android 14 Grøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition 5G Samsung Exynos LTE-TDD & LTE-FDD 128 GB 20,3 cm (8") 6 GB Wi-Fi 6 (802.11ax) Android 14 Grøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Salgsbutikken.dk2.999 kr2.999 krKøb
2CompuMail DK3.059 kr3.059 krKøb
3Teknikproffset DK3.364 kr3.423 krKøb
4Ultrashop3.599 kr3.599 krKøb
5Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
6Vivas DK4.419 kr4.488 krKøb
7Superprice.dk4.798 kr4.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition 8" 6GB/128GB Grøn

Samsung

Robust Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise med 8" skærm, Exynos 1380 processor, 6GB RAM og 128GB lager. IP68-klassificeret tablet til krævende arbejdsmiljøer.

• robust tablet
• enterprise tablet
• vandtæt tablet
• arbejdstablet
• industri tablet
• IP68 tablet
• Professionelt feltarbejde og industrielle miljøer
• IP68 vandtæt og robust

Beskrivelse

Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition er en professionel tablet designet til krævende arbejdsmiljøer. Med sin robuste IP68-klassificering modstår den støv, vand og fald, hvilket gør den ideel til brug i industri, byggeri og feltarbejde. Den 8" TFT-skærm med 1920x1200 opløsning og 600 nits lysstyrke sikrer klar visning selv i sollys. Exynos 1380 octa-core processoren kombineret med 6GB RAM leverer kraftig ydeevne til multitasking og krævende applikationer. Med 128GB intern hukommelse og mulighed for microSD-udvidelse op til 1TB har du rigelig plads til data. Det udskiftelige 5050mAh batteri sikrer langvarig drift, mens Wi-Fi 6, 5G-forbindelse og advanced sikkerhedsfunktioner som fingeraftryksscanner gør den perfekt til moderne mobile arbejdsprocesser.

Specifikationer

RAM:6 GB
Lager:128 GB intern + microSD op til 1TB
Kamera:13MP bag / 5MP front
Batteri:5050 mAh udskifteligt
Sensorer:Fingeraftryk, ansigts-genkendelse
Processor:Samsung Exynos 1380 Octa-core 2,4 GHz
Sikkerhed:IP68, MIL-STD-810H
Trådløs:Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, 5G, NFC
Opløsning:1920 x 1200 pixel WUXGA
Tilslutninger:USB-C, 3,5mm jackstik
Operativsystem:Android 14
Skærmstørrelse:8 tommer (20,3 cm)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er Galaxy Tab Active5 virkelig vandtæt og stødsikker?

Ja, tabletten har IP68-klassificering som beskytter mod støv og vand, plus MIL-STD-810H militær standard for ekstra holdbarhed mod fald og stød.

Kan batteriet udskiftes når det bliver slidt?

Ja, Galaxy Tab Active5 har et udskifteligt 5050mAh batteri. Du kan også bruge No Battery Mode til at køre direkte på strøm hvis nødvendigt.

Fungerer den godt til arbejde udendørs i sollys?

Absolut! 8-tommer skærmen har 600 nits lysstyrke og Vision Booster teknologi som forbedrer synligheden selv i direkte sollys.

Understøtter den mobile netværk og hurtig internet?

Ja, den supports 5G, 4G LTE og Wi-Fi 6 for hurtig og pålidelig internet forbindelse overalt hvor du arbejder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition 5G Samsung Exynos LTE-TDD & LTE-FDD 128 GB 20,3 cm (8") 6 GB Wi-Fi 6 (802.11ax) Android 14 Grøn

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition 5G Samsung Exynos LTE-TDD & LTE-FDD 128 GB 20,3 cm (8") 6 GB Wi-Fi 6 (802.11ax) Android 14 Grøn i 168 dage. Laveste pris i perioden er 2.904 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 3.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.026 kr.

Den nuværende pris på 2.999 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 19 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition 5G Samsung Exynos LTE-TDD & LTE-FDD 128 GB 20,3 cm (8") 6 GB Wi-Fi 6 (802.11ax) Android 14 Grøn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Samsung Galaxy Tab Active5 Enterprise Edition 5G Samsung Exynos LTE-TDD & LTE-FDD 128 GB 20,3 cm (8") 6 GB Wi-Fi 6 (802.11ax) Android 14 Grøn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 20262.999 kr48 kr (2%)
26. apr. 20263.047 kr48 kr (2%)
17. apr. 20262.999 kr10 kr (0%)
11. apr. 20263.009 kr10 kr (0%)
25. mar. 20262.999 kr10 kr (0%)
24. mar. 20263.009 kr2 kr (0%)
22. mar. 20263.011 kr12 kr (0%)
21. mar. 20262.999 kr12 kr (0%)
20. mar. 20263.011 kr9 kr (0%)
19. mar. 20263.020 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret