Gå til hovedindhold

AMD Ryzen 5 9600X - 3.9 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - PIB/WOF

AMDComputer – processorerEAN: 0730143315609
Pris fra 1.402 krtil 2.278 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 876 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.388 kr 12. maj

Sammenlign priser på AMD Ryzen 5 9600X - 3.9 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - PIB/WOF og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1402 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen 5 9600X 3,9 GHz 6 kerner AM5 WOF - u/køler
1.402 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 9600X 3,9 GHz 6 kerner AM5 WOF - u/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen 5 9600X - 3.9 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - PIB/WOF

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100001405WOF
EAN: 0730143315609
Varenr.: 1002312389
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 9600X - 3.9 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - PIB/WOF
1.402 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 9600X CPU - 6 kerner - 3.9 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler)
1.415 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 9600X CPU - 6 kerner - 3.9 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.9 GHz (5.4 GHz Turbo), kan overclockes, 6 kerner (hexa core), 12 tråde, 6 MB L2 / 32 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR5-5600 RAM, 28 PCI Express Gen 5.0 lanes, AM5 socket, indbygget AMD Radeon Graphics grafikkort 2200MHz, 65 watt TDP, Box (dog uden køler) - Zen 5...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100001405WOF
EAN: 0730143315609
Varenr.: 3273286
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AMD CPU Ryzen 5 9600X 3.9GHz 6 kerner Socket AM5 WOF - u/køler - GEEKD.dk
1.564 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AMD Ryzen 5 9600X 3,9 GHz 6 kerner AM5 WOF - u/køler
1.719 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
AMD Ryzen 5 9600X-processor til AM5-sokkel
1.933 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU til pc - AMD Ryzen 5 9600X, 3,9 GHz, 6 kerner, AM5 (WOF, uden køler)
-9%2.099 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU til pc - AMD Ryzen 5 9600X, 3,9 GHz, 6 kerner, AM5 (WOF, uden køler)
-9%2.119 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen 5 9600x 3.9ghz Am5 Processor
2.278 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 9600X - 3.9 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - PIB/WOF koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 9600X - 3.9 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - PIB/WOF koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.402 kr1.402 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.402 kr1.402 krKøb
3Proshop DK1.415 kr1.415 krKøb
4Geekd1.564 kr1.564 krKøb
5Ultrashop1.719 kr1.719 krKøb
6Teknikproffset DK1.933 kr1.992 krKøb
7Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
8Vivas DK2.119 kr2.188 krKøb
9Dustin DK2.278 kr2.364,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen 5 9600X - 3.9 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - PIB/WOF

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen 5 9600X - 3.9 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - PIB/WOF i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.388 kr (registreret d. 12. maj 2026), højeste er 1.612 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.503 kr.

Den nuværende pris på 1.402 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for AMD Ryzen 5 9600X - 3.9 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - PIB/WOF. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for AMD Ryzen 5 9600X - 3.9 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - PIB/WOF de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.402 kr4 kr (0%)
25. maj 20261.406 kr4 kr (0%)
14. maj 20261.402 kr13 kr (1%)
13. maj 20261.389 kr1 kr (0%)
12. maj 20261.388 kr14 kr (1%)
9. maj 20261.402 kr38 kr (3%)
8. maj 20261.440 kr27 kr (2%)
7. maj 20261.467 kr27 kr (2%)
6. maj 20261.440 kr24 kr (2%)
30. apr. 20261.464 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret