Gå til hovedindhold

AMD Ryzen 5 9600 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.9 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler)

AMDComputer – processorerEAN: 0730143316958
Pris fra 1.628 krtil 2.061 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 433 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.397 kr 6. apr.

Sammenlign priser på AMD Ryzen 5 9600 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.9 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1628 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD CPU Ryzen 5 9600 3.8GHz 6-core AM5 TRAY - u/køler
1.628 kr
Til butik
AMD CPU Ryzen 5 9600 3.8GHz 6-core AM5 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen 5 9600 - 3.8 GHz - 6-core - 12 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - AMD Processors multipakke (MPK)

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100000718MPK
EAN: 0730143316958
Varenr.: 1003114353
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 9600 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.9 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler)
1.638 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 9600 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.9 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.9 GHz (5.4 GHz Turbo), kan overclockes, 6 kerner (hexa core), 12 tråde, 6 MB L2 / 32 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR5-5600 RAM, 28 PCI Express Gen 5.0 lanes, AM5 socket, indbygget AMD Radeon Graphics grafikkort 2200MHz, 65 watt TDP, Box med Wraith Stealth køler - Zen 5...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100000718BOX
EAN: 0730143316958
Varenr.: 3332690
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen 5 9600 3.8ghz Am5 Processor
-0%2.061 kr
Før 2.061,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Amd Ryzen 5 9600 3.8ghz Am5 Processor billede

Produktinformation

6 kerner og 12 tråde leverer flydende multitasking til kontorapps 3,8 GHz base, op til 5,2 GHz boost holder arbejdsgange responsive 65 W TDP og medfølgende køler reducerer støj og forenkler implementering DDR5 med to kanaler, op til 192 GB og ECC-understøttelse for stabilitet PCIe 5.0 med 28 baner og Radeon-grafik håndterer lagring og skærme...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: AM5
Artikel nr.: 100-100000718BOX
EAN: 0730143316958
Varenr.: 5020043872

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 9600 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.9 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 9600 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.9 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.628 kr1.628 krKøb
2Proshop DK1.638 kr1.638 krKøb
3Dustin DK2.061 kr2.147,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen 5 9600 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.9 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen 5 9600 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.9 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.397 kr (registreret d. 6. april 2026), højeste er 1.717 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.588 kr.

Den nuværende pris på 1.628 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 58 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for AMD Ryzen 5 9600 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.9 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for AMD Ryzen 5 9600 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.9 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.628 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.629 kr5 kr (0%)
28. maj 20261.624 kr4 kr (0%)
27. maj 20261.628 kr5 kr (0%)
25. maj 20261.633 kr4 kr (0%)
23. maj 20261.629 kr62 kr (4%)
22. maj 20261.567 kr13 kr (1%)
20. maj 20261.580 kr2 kr (0%)
18. maj 20261.578 kr10 kr (1%)
17. maj 20261.588 kr41 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret