Gå til hovedindhold

Alton Loftlampe Opal Nordlux - Stue - Glas - Rund

NordluxLoftslampebeslagEAN: 5704924001062
Pris fra 429 krtil 629 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 200 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 405 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Alton Loftlampe Opal Nordlux - Stue - Glas - Rund og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 429 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Alton loftlampe, messing
429 kr
Til butik
Nordlux Alton loftlampe, messing billede

Produktinformation

Alton loftlampe skaber en atmosfærisk stemning i stuen Med en Nordlux Alton loftlampe får du ikke bare et perfekt lys som spredes ud i hele rummet du hænger den i, du får også et virkelig flot design. Alton lamperne fra Nordlux fra været super populære i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Lampetyper
Farve: opal, brass
EAN: 5704924001062
Varenr.: 4242442008
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Alton loftlampe, messing
459 kr
Til butik
Nordlux Alton loftlampe, messing billede

Produktinformation

Moderne loftlampe fra Nordlux Med en Nordlux Alton loftlampe får du ikke bare et perfekt lys som spredes ud i hele rummet du hænger den i, du får også et virkelig flot design. Alton lamperne fra Nordlux fra været super populære i lang tid, og vi forstår h...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Indendørslamper
Farve: opal, brass
EAN: 5704924001062
Varenr.: 4242442008
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Alton loftlampe E27, opal
-35%489 kr
Før 750 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Alton loftlampe E27, opal billede

Produktinformation

Nordlux Alton loftlampe E27, opal Den smukke Alton loftlampe findes i røgfarvet og i hvid. Loftlamperne er enkle og giver derfor et minimalistisk look. Alton loftlampen giver et varmt lys med den opale skærm og detaljerne i messing giver lampen et smukt u...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Nordlux
EAN: 5704924001062
Varenr.: 2010506001
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Alton loftlampe, messing
499 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Alton Loftlampe Opal Nordlux - Stue - Glas - Rund
-29%533 kr
Før 750 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Alton loftlampe, messing, E27, 25W, 230V
597 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Alton 27,5 loftlampe, messing
629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Alton Loftlampe Opal Nordlux - Stue - Glas - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Alton Loftlampe Opal Nordlux - Stue - Glas - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk429 kr429 krKøb
2Greenline459 kr459 krKøb
3Lamper.dk489 kr489 krKøb
4BilligVVS DK499 kr499 krKøb
5Lampemesteren DK533 kr533 krKøb
6WATTOO.DK597 kr597 krKøb
7Proshop DK629 kr668 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Alton Loftlampe Opal Nordlux - Stue - Glas - Rund

PriceData har fulgt prisen på Alton Loftlampe Opal Nordlux - Stue - Glas - Rund i 179 dage. Laveste pris i perioden er 401 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 489 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 446 kr.

Den nuværende pris på 429 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Alton Loftlampe Opal Nordlux - Stue - Glas - Rund. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Alton Loftlampe Opal Nordlux - Stue - Glas - Rund de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026429 kr30 kr (7%)
23. maj 2026459 kr30 kr (7%)
13. maj 2026429 kr30 kr (7%)
12. maj 2026459 kr30 kr (6%)
11. maj 2026489 kr30 kr (7%)
24. apr. 2026459 kr30 kr (6%)
23. apr. 2026489 kr30 kr (7%)
27. mar. 2026459 kr54 kr (13%)
2. mar. 2026405 kr24 kr (6%)
1. mar. 2026429 kr24 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret