Gå til hovedindhold

Alton 35 Pendel Smoke Nordlux - Stue - Moderne - Glas - Med én lyskilde

NordluxLamperMundblæst røgfarvet glasSpisebord og stuebelysningEAN: 5701581488588

Nordlux Alton 35 pendel i røgfarvet glas. Moderne skandinavisk design med mundblæst glas og sort metal. E27 fatning, 35 cm diameter. Perfekt til moderne hjem. Læs mere

Pris fra 609 krtil 834 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 225 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 542 kr 3. maj

Sammenlign priser på Alton 35 Pendel Smoke Nordlux - Stue - Moderne - Glas - Med én lyskilde og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 609 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Alton pendel, røgfarvet, Ø35 cm
609 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Alton pendel, røgfarvet, Ø35 cm
649 kr
Til butik
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Alton 35 pendel E27, røgfarvet
-30%699 kr
Før 1.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Alton pendel, røgfarvet, Ø35 cm
709 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Alton 35 Pendel Smoke Nordlux - Stue - Moderne - Glas - Med én lyskilde
-26%740 kr
Før 1.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Alton 35 pendel, sort
834 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Alton 35 Pendel Smoke Nordlux - Stue - Moderne - Glas - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Alton 35 Pendel Smoke Nordlux - Stue - Moderne - Glas - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk609 kr609 krKøb
2Greenline649 kr649 krKøb
3Lamper.dk699 kr699 krKøb
4BilligVVS DK709 kr709 krKøb
5Lampemesteren DK740 kr740 krKøb
6Proshop DK834 kr873 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordlux Alton 35 pendel, røgfarvet

Nordlux

Nordlux Alton 35 pendel i røgfarvet glas. Moderne skandinavisk design med mundblæst glas og sort metal. E27 fatning, 35 cm diameter. Perfekt til moderne hjem.

• pendel
• loftlampe
• røgfarvet glas
• skandinavisk design
• mundblæst glas
• nordlux pendel
• alton serie
• Spisebord og stuebelysning
• Mundblæst røgfarvet glas

Beskrivelse

Nordlux Alton 35 pendel i røgfarvet glas kombinerer moderne skandinavisk design med funktionalitet. Det mundblæste røgfarvede glas skaber elegant samhørighed med den sorte metaltop og giver blødt, varmt lys. Den runde form og enkle elegance gør den perfekt til moderne indretning. Glasset er håndlavet individuelt, hvilket giver hver lampe sin unikke karakter med naturlige variationer i tykkelse og eventuelle luftbobler. Med E27 fatning og 35 cm diameter passer den perfekt over spisebordet eller i stuen.

Specifikationer

vægt:1,5 kg
højde:30 cm
fatning:E27
garanti:2 år
diameter:35 cm
max_watt:60W
ip_klasse:IP20
materiale:Mundblæst glas, metal
spænding:220-240V
ledningslængde:300 cm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken pære anbefales til Alton 35 pendel?

Vi anbefaler en filamentpære eller dekorativ E27 pære op til 60W, da pæren vil være synlig gennem det røgfarvede glas.

Kan lampen dæmpes?

Ja, lampen kan dæmpes hvis du vælger en dæmpbar pære eller installerer en lysdæmper.

Er glasset helt sort eller gennemsigtigt?

Glasset er røgfarvet/semi-transparent, så det giver lys både ned og ud i rummet, men med en blød, varm glød.

Medfølger baldakin og ophæng?

Ja, lampen leveres med 12 cm baldakin i sort metal og 3 meter ledning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Alton 35 Pendel Smoke Nordlux - Stue - Moderne - Glas - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Alton 35 Pendel Smoke Nordlux - Stue - Moderne - Glas - Med én lyskilde i 181 dage. Laveste pris i perioden er 542 kr (registreret d. 18. marts 2026), højeste er 685 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 610 kr.

Den nuværende pris på 609 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Alton 35 Pendel Smoke Nordlux - Stue - Moderne - Glas - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Alton 35 Pendel Smoke Nordlux - Stue - Moderne - Glas - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026609 kr20 kr (3%)
23. maj 2026629 kr20 kr (3%)
13. maj 2026609 kr37 kr (6%)
12. maj 2026572 kr37 kr (6%)
11. maj 2026609 kr37 kr (6%)
4. maj 2026572 kr30 kr (6%)
3. maj 2026542 kr7 kr (1%)
24. apr. 2026549 kr60 kr (10%)
23. apr. 2026609 kr60 kr (11%)
20. mar. 2026549 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret