Gå til hovedindhold

Dell Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF 27" Fast IPS Nano Color 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz

DellComputer – tilbehørEAN: 5397184656945
Pris fra 3.150 krtil 4.059 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 909 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.399 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF 27" Fast IPS Nano Color 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3150 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF 27" Fast IPS Nano Color 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz
3.150 kr
Til butik
Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF 27" Fast IPS Nano Color 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz billede

Produktinformation

Alienware AW2723DF - LED-skærm - gaming - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - Fast IPS Nano Color - 600 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - med 3 års Advanced Exchange Service

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: GAME-AW2723DF
EAN: 5397184656945
Varenr.: 1000841202
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Dell Alienware AW2723DF - 2560x1440 (QHD) - 280Hz - IPS
3.407 kr
Til butik
27" Dell Alienware AW2723DF - 2560x1440 (QHD) - 280Hz - IPS billede

Produktinformation

Alienware AW2723DF monitor leverer konkurrencedygtig gaming-ydeevne og levende farver med et Fast IPS Nano Color-panel for glat, HDR-kompatibelt gameplay. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 280Hz Paneltype: Fast IPS Nano Color Tilslutning: 2x HDMI, DisplayPort, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium Pro; NVIDIA G-SYNC Compatible; VESA Adaptive-Sync; DisplayHDR 600; AlienFX lighting Høj lysstyrke, bred farvedækning og adaptive-sync-understøttelse sikrer klare HDR-højdepunkter, lav forsinkelse og screen tearing-frit gameplay til både konkurrencer og immersiv spiloplevelse.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: Game-AW2723DF
EAN: 5397184656945
Varenr.: 3118186
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF 27 Fast IPS Nano Color 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz
4.059 kr
Til butik
Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF 27 Fast IPS Nano Color 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz billede

Produktinformation

Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF Oplev en ny dimension af gaming med Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF. Denne 27" skærm tilbyder en imponerende 2560 x 1440 2K opløsning, der giver krystalklare billeder og fantastisk detaljerigdom. Med en opdateri...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skærme (Gaming)
EAN: 5397184656945
Varenr.: 72984

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF 27" Fast IPS Nano Color 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF 27" Fast IPS Nano Color 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.150 kr3.150 krKøb
2Proshop DK3.407 kr3.407 krKøb
3Ultrashop4.059 kr4.059 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF 27" Fast IPS Nano Color 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz

PriceData har fulgt prisen på Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF 27" Fast IPS Nano Color 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.344 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 3.243 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.893 kr.

Den nuværende pris på 3.150 kr er 9% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF 27" Fast IPS Nano Color 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Alienware 27 Gaming Monitor AW2723DF 27" Fast IPS Nano Color 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.150 kr2 kr (0%)
31. maj 20263.148 kr3 kr (0%)
30. maj 20263.145 kr3 kr (0%)
28. maj 20263.148 kr8 kr (0%)
24. maj 20263.140 kr6 kr (0%)
23. maj 20263.134 kr11 kr (0%)
22. maj 20263.145 kr3 kr (0%)
20. maj 20263.142 kr4 kr (0%)
17. maj 20263.138 kr6 kr (0%)
16. maj 20263.144 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret