Gå til hovedindhold

Alfi - Kugle Termokande 0,94 liter Frost sort

AlfiTermoflaskerEAN: 4002458068126
Pris fra 199 krtil 329 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 130 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 185 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Alfi - Kugle Termokande 0,94 liter Frost sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 199 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til HvidevareShoppen.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Alfi kugle termokande - Mat Sort - 0,94 L
199 kr
Til butik
Alfi kugle termokande - Mat Sort - 0,94 L billede

Produktinformation

Termokande Alfi kugle - Mat Sort - 0,94 L Alfis kugle termokande er blevet navngivet Modern Classic No. 1 og betragtes som den mest solgte kugletermokande. Kugletermokanden fra Alfi, har ligeledes vundet en masse priser gennem tiden og er i dag kategoris...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Alfi
Kategori: Alfi kugle termokande
EAN: 4002458068126
Varenr.: 4002458068126
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
alfi Termokande 0.94 liter
215 kr
Til butik
alfi Termokande 0.94 liter billede

Produktinformation

Denne klassiske og populare kuglekande er designet af Ole Palsby i 1985 , som navngav den Modern Classic No. 1. Denne kuglekande er verdens mest solgte termokandedesign, og den har vundet adskillige priser og er udstillet på Museum of Modern Art (MOMA) I New York. Termokanden kan både bruges til at holde koldt og varmt. Alfi-fabrikken har gjort det til sin opgave at fremstille termokander og termobeholdere, der kan tilfredsstille næsten ethvert forbrugerønske, hvad enten det gælder formgivning eller det imponerende udvalg af størrelser, materialer og prisniveauer. Dertil kommer, at næsten enhver del kan udskiftes. I samarbejde med anerkendte designere fra hele verden udvikler Alfi til stadighed nye termokander og nye forklædninger til klassikere af i dag og i morgen. I dag fremstår den runde klassiker ligeså elegant, tidsvarende og æstetisk fængslende, som da den kom frem for mere end 30 år siden. Nyttig information om Alfi Kulge Termokande Volume: 0,94 liter Materiale: Plast Kanden holder indholdet varmt/koldt i lang tid, da kuglen er den geometriske form med den største volumen og mindste overflade Dobbeltvægget AlfiDur-indsats i isolerende og hærdet vakuum-glas Praktisk skruelåg Holder væske varmt i 12 timer, holder væske koldt i 24 timer Fremstillet i Tysklan...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: alfi
Kategori: Termokande
Artikel nr.: 4002458068126
EAN: 4002458068126
Varenr.: 2741714
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Alfi - Kugle Termokande 0,94 liter Frost sort
-36%224 kr
Før 349,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Alfi - Kugle Termokande 0,94 liter Frost sort billede

Produktinformation

Den klassiske kuglekande er designet af Ole Palsby i 1985, der navngav den Modern Classic No. 1. Kuglekanden er verdens mest solgte termokandedesign, og den har vundet adskillige priser og er udstillet på Museum of Modern Art (MOMA) i New York. I dag frem...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Alfi
Farve: Sort
EAN: 4002458068126
Varenr.: AL17185
Gå til Kai Berntsen ApS
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Alfi Kugle termokande (mat sort) 0,94 L
225 kr
Til butik
Gå til Kun Det Bedste
TrustScore 5 ud af 54,8
ALFI - Kuglekande - Frost sort
295 kr
Til butik
Gå til Home Feeling
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Alfi KUGLE Termokande 0,94 Liter - Sort
295 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Alfi Kulan termokande 0,94 L Frost sort
-11%311 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Termokande Alfi kugle, 0,94 L, frosted, sort
329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Alfi - Kugle Termokande 0,94 liter Frost sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Alfi - Kugle Termokande 0,94 liter Frost sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1HvidevareShoppen.dk199 kr199 krKøb
2Proshop DK215 kr254 krKøb
3Rikki Tikki Shop224 kr224 krKøb
4Kai Berntsen ApS225 kr225 krKøb
5Kun Det Bedste295 kr295 krKøb
6Home Feeling295 kr295 krKøb
7KitchenTime DK311 kr360 krKøb
8CS MEGASTORE DK329 kr368 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Alfi - Kugle Termokande 0,94 liter Frost sort

PriceData har fulgt prisen på Alfi - Kugle Termokande 0,94 liter Frost sort i 85 dage. Laveste pris i perioden er 185 kr (registreret d. 9. marts 2026), højeste er 225 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 214 kr.

Den nuværende pris på 199 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Alfi - Kugle Termokande 0,94 liter Frost sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Alfi - Kugle Termokande 0,94 liter Frost sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026199 kr16 kr (7%)
31. maj 2026215 kr16 kr (8%)
23. maj 2026199 kr26 kr (12%)
22. maj 2026225 kr26 kr (13%)
28. apr. 2026199 kr25 kr (11%)
18. apr. 2026224 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026225 kr1 kr (0%)
2. apr. 2026224 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026225 kr1 kr (0%)
25. mar. 2026224 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret