Gå til hovedindhold

Airtox sikkerhedssko str. 45 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn

AIRTOXSko64% rebound effektKrævende arbejdsmiljøerEAN: 7350077802001

Airtox FS55 sikkerhedssko med StyroSoft 3.0 sål og Whitelayer sømværn. Metalfri S3 ESD protection med høj komfort til krævende arbejdsmiljøer. Læs mere

Pris fra 1.799 krtil 3.120 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.321 kr (42% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.780 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Airtox sikkerhedssko str. 45 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1799 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
FS55 Sikkerhedssko S3
-43%1.799 kr
Før 3.179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Airtox sikkerhedssko str. 45 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn
1.933 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Airtox FS55 ESD Sikkerhedssko (45)
2.060 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX Sikkerhedssko FS55 S3 - Str. 45
2.170 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SIKKERHEDSSKO FS55 S3 STR. 45
2.406,86 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sikkerhedssko fs55 s3 str. 45
2.570 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Airtox sikkerhedssko str. 45 FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn
2.828,75 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox FS55 sikkkerhedssko S3 ESD 45
3.120 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox sikkerhedssko str. 45 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox sikkerhedssko str. 45 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.799 kr1.799 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.933 kr1.933 krKøb
3Specialbutikken2.060 kr2.060 krKøb
4Proshop DK2.170 kr2.170 krKøb
5EL-GROSSISTEN2.406,86 kr2.406,86 krKøb
6MaintainIt2.570 kr2.570 krKøb
7vvsfittings.dk2.828,75 kr2.828,75 krKøb
8Globaltools.dk3.120 kr3.120 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox FS55 sikkerhedssko

AIRTOX

Airtox FS55 sikkerhedssko med StyroSoft 3.0 sål og Whitelayer sømværn. Metalfri S3 ESD protection med høj komfort til krævende arbejdsmiljøer.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• airtox sko
• s3 sko
• esd sko
• metalfri sko
• letvægts sikkerhedssko
• Krævende arbejdsmiljøer
• 64% rebound effekt

Beskrivelse

Airtox FS55 er en revolutionerende sikkerhedssko designet til maksimal komfort gennem hele arbejdsdagen. Denne 100% metalfri sko er udstyret med den nyeste StyroSoft 3.0 sål-teknologi, som giver en rebound-effekt på op til 64%, hvilket drastisk reducerer belastningen på fødder og ben. Overdelen er fremstillet i vandafvisende nanotech mikrofiber, der er nem at rengøre og modstandsdygtig over for slid. Den praktiske drejelås gør det let at justere skoen hurtigt. Det ultralette Whitelayer sømværn vejer kun 32 gram og er 55% lettere end traditionelle tekstilværn, samtidig med at det giver optimal beskyttelse. TPA-plast tåkappen tilføjer sikkerhed uden unødig vægt. Med bred nordisk pasform, antistatiske egenskaber og ESD-godkendelse er FS55 perfekt til mange forskellige brancher og arbejdsmiljøer.

Specifikationer

farve:Sort
lukning:Drejelås (wirelukning)
pasform:Bred nordisk pasform
tåkappe:TPA-plast letvægt
ydersål:Olie-, syre- og varmebestandig NRT gummi
sømværn:Whitelayer - ultralet (32 gram)
antistatisk:Ja
størrelser:36-48
såle_teknologi:StyroSoft 3.0 med 64% rebound effekt
vægt_reduktion:55% lettere sømværn
sikkerhedsklasse:EN ISO 20345:2011 S3 SRC HRO ESD
materiale_overdel:Vandafvisende nanotech mikrofiber
temperatur_modstand:Op til 300°C ydersål

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er FS55 virkelig metalfri?

Ja, Airtox FS55 er 100% metalfri inklusive tåkappe og sømværn. TPA-plast tåkappen og Whitelayer sømværnet giver samme beskyttelse som metal, men er meget lettere.

Hvad betyder StyroSoft 3.0 teknologi?

StyroSoft 3.0 er Airtox’ nyeste sål-teknologi med op til 64% rebound effekt. Det betyder sålen “springer tilbage” og reducerer belastningen på fødder og ben markant.

Er skoen velegnet til våde arbejdsområder?

Ja, overdelen er vandafvisende nanotech mikrofiber, og ydersålen er olie- og syrebestandig. Skoen har SRC-klassificering for skridsikkerhed på våde overflader.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Airtox sikkerhedssko str. 45 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn

PriceData har fulgt prisen på Airtox sikkerhedssko str. 45 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn i 138 dage. Laveste pris i perioden er 1.780 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 1.994 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.877 kr.

Den nuværende pris på 1.799 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Airtox sikkerhedssko str. 45 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Airtox sikkerhedssko str. 45 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.799 kr134 kr (7%)
30. maj 20261.933 kr70 kr (4%)
29. maj 20261.863 kr64 kr (4%)
27. maj 20261.799 kr64 kr (3%)
18. maj 20261.863 kr70 kr (4%)
17. apr. 20261.933 kr153 kr (9%)
3. apr. 20261.780 kr19 kr (1%)
16. feb. 20261.799 kr195 kr (10%)
2. feb. 20261.994 kr37 kr (2%)
30. jan. 20261.957 kr108 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret