Gå til hovedindhold

Airtox UL1P sik. sko. str. 45 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn

AIRTOXSkoVerdens lettesteProfessionelt arbejdeEAN: 7350077797741

Airtox UL1-P sikkerhedssko med kulfiber tåkappe og verdens letteste Whitelayer sømværn. Komfort som en kondisko men med fuld sikkerhed til arbejdet. Læs mere

Pris fra 1.499 krtil 2.551,25 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.052,25 kr (41% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Airtox UL1P sik. sko. str. 45 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1499 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
"Verdens letteste Sikkerhedssko", Unisex, Sort - UL1-P
-50%1.499 kr
Før 3.025 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Airtox UL1P sik. sko. str. 45 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn
2.071 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX UL1P sikkerhedssko, Let, Whitelayer sømværn - Str. 45
2.072 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
AIRTOX UL1P sikkerhedssko. str. 45 let sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn
2.370 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox UL1-P Sikkerhedssko Str. 45
2.551,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox UL1P sik. sko. str. 45 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox UL1P sik. sko. str. 45 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.499 kr1.499 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.071 kr2.071 krKøb
3Proshop DK2.072 kr2.072 krKøb
4vvsfittings.dk2.370 kr2.370 krKøb
5Globaltools.dk2.551,25 kr2.551,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox UL1-P Sikkerhedssko

AIRTOX

Airtox UL1-P sikkerhedssko med kulfiber tåkappe og verdens letteste Whitelayer sømværn. Komfort som en kondisko men med fuld sikkerhed til arbejdet.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• airtox sko
• whitelayer
• kulfiber tåkappe
• let sikkerhedssko
• kondisko sikkerhed
• Professionelt arbejde
• Verdens letteste

Beskrivelse

Airtox UL1-P sikkerhedssko revolutionerer arbejdsfodtøj med sin ultralet konstruktion. Fremstillet med avanceret nanoteknologi og kulfiber tåkappe på kun 31 gram, kombineret med verdens letteste Whitelayer sømværn. Den mikrofiber overdel er ultralette tekstilmateriale med højteknologiske fibertråde for optimal åndbarhed. EVA-Air-sål med stødabsorberende mellemlægssål sikrer komfort hele dagen. Godkendt efter EN ISO 20345:2011 SB P E SRA for professionel sikkerhed. Perfekt til håndværkere, byggearbejdere og andre faggrupper der kræver både sikkerhed og komfort. Med Airtox UL1-P får du følelsen af en kondisko men med fuld beskyttelse til arbejdspladsen.

Specifikationer

sål:EVA-Air med NRT-gummi
vægt:Ultralet
overdel:Ultralet tekstil
standard:EN ISO 20345:2011
tåkappe:Kulfiber 31 gram
sømværn:Whitelayer
åndbarhed:Mikrofiber overdel
beskyttelse:Sømværn + tåkappe
leverandør_nr:UL1P
sikkerhedsklasse:SB+P+E+SRA

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor let er Airtox UL1-P sikkerhedsskoen?

UL1-P er designet til at være verdens letteste sikkerhedssko med Whitelayer sømværn og kulfiber tåkappe på kun 31 gram.

Hvilken sikkerhedsklasse har skoen?

Skoen er godkendt efter EN ISO 20345:2011 SB P E SRA, som giver fuld beskyttelse mod gennemtrækning og tåskader.

Er skoen behagelig at gå i hele dagen?

Ja, med EVA-Air-sål og stødabsorberende mellemlægssål føles den som en kondisko og giver komfort gennem hele arbejdsdagen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Airtox UL1P sik. sko. str. 45 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn

PriceData har fulgt prisen på Airtox UL1P sik. sko. str. 45 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.499 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 2.071 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.643 kr.

Den nuværende pris på 1.499 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Airtox UL1P sik. sko. str. 45 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Airtox UL1P sik. sko. str. 45 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.499 kr572 kr (28%)
29. maj 20262.071 kr572 kr (38%)
27. maj 20261.499 kr572 kr (28%)
19. apr. 20262.071 kr516 kr (33%)
3. apr. 20261.555 kr44 kr (3%)
2. apr. 20261.599 kr1 kr (0%)
22. mar. 20261.598 kr14 kr (1%)
21. mar. 20261.584 kr49 kr (3%)
20. mar. 20261.633 kr34 kr (2%)
9. mar. 20261.599 kr34 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret