Gå til hovedindhold

Adax Varmeliste NEO NL12 DT, 1200W 400V med digital termostat

AdaxSkrivebords- og gulvventilatorerDigital termostatOpvarmning af rumEAN: 7040666610123

Adax NEO NL12 DT elradiator 1200W 400V med digital termostat og dag/nat regulering. Elegant hvidt design til fast installation, 18x145 cm. Læs mere

Pris fra 971 krtil 1.371 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 400 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Adax Varmeliste NEO NL12 DT, 1200W 400V med digital termostat og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 971 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Adax Varmeliste NEO NL12DT 400v 1200w hvid, (HxB) 180x1450mm
971 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Liste Elradiator 1200W 400V, 200x1450x80 mm, Hvid
1.063 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Adax Neo Liste Nl12Dt 1200W 400V Hvid
1.362,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Varmeliste NEO NL12 DT, 1200W 400V med digital termostat
1.371 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Varmeliste NEO NL12 DT, 1200W 400V med digital termostat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Varmeliste NEO NL12 DT, 1200W 400V med digital termostat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk971 kr971 krKøb
2Proshop DK1.063 kr1.063 krKøb
3vvsfittings.dk1.362,5 kr1.362,5 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.371 kr1.570 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax NEO NL12 DT 1200W elradiator

Adax

Adax NEO NL12 DT elradiator 1200W 400V med digital termostat og dag/nat regulering. Elegant hvidt design til fast installation, 18x145 cm.

• adax elradiator
• varmeliste
• varmepanel
• elektrisk radiator
• neo radiator
• digitaltermostat
• Opvarmning af rum
• Digital termostat

Beskrivelse

Adax NEO NL12 DT er en elegant og energieffektiv elradiator til fast installation. Med 1200W effekt og 400V spænding er den ideel til opvarmning af rum på op til 18 m². Den digitale termostat med indbygget dag- og natregulering sparer op til 20% på opvarmningsomkostningerne sammenlignet med bimetaltermostat. Radiatorens diskrete design i hvidt RAL 9016 passer perfekt ind i moderne interiører. Det klare display viser indstillet temperatur, og rød diode indikerer når varmelegemet er aktivt. Leveres med vægbeslag til nem montering. IP20 klassificering gør den velegnet til indendørs brug.

Specifikationer

farve:Hvid RAL 9016
vægt:6 kg
effekt:1200W
garanti:5 år
ip_klasse:IP20
materiale:Stål
spænding:400V
termostat:Digital med dag/nat funktion
dimensioner:180 x 1450 x 90 mm (H x L x D)
installation:Fast installation
rumstørrelse:Op til 18 m²
ledningslængde:45 cm
isolationsklasse:I
temperaturområde:5-35°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor stort et rum kan denne radiator opvarme?

Adax NEO NL12 DT kan opvarme rum på op til 18 m² effektivt med sin 1200W effekt.

Hvad betyder dag/nat funktionen?

Dag/nat funktionen automatisk sænker temperaturen i nattetimerne, hvilket kan spare op til 20% på opvarmningsomkostningerne.

Kan radiatoren installeres selv?

Nej, da der ikke er stik på ledningen skal installation foretages af en autoriseret elektriker for 400V tilslutning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Adax Varmeliste NEO NL12 DT, 1200W 400V med digital termostat

PriceData har fulgt prisen på Adax Varmeliste NEO NL12 DT, 1200W 400V med digital termostat i 182 dage. Laveste pris i perioden er 913 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.090 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 987 kr.

Den nuværende pris på 971 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Adax Varmeliste NEO NL12 DT, 1200W 400V med digital termostat. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Adax Varmeliste NEO NL12 DT, 1200W 400V med digital termostat de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026971 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026972 kr1 kr (0%)
25. maj 2026971 kr92 kr (9%)
24. maj 20261.063 kr92 kr (9%)
9. maj 2026971 kr13 kr (1%)
8. maj 2026984 kr13 kr (1%)
6. maj 2026971 kr92 kr (9%)
5. maj 20261.063 kr92 kr (9%)
24. apr. 2026971 kr92 kr (9%)
23. apr. 20261.063 kr92 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret