Gå til hovedindhold

Abus XOXO i Aqua blå - cykelhjelm - Large (57-61 cm)

ABUSCykelhjelmeUrban designDaglig transport og cyklingEAN: 4003318404221

ABUS XOXO cykelhjelm i aqua blå med moderne skater-design. CE-godkendt sikkerhed, komfortabel pasform og praktisk justeringssystem. Læs mere

Pris fra 354 krtil 499,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 145,95 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Abus XOXO i Aqua blå - cykelhjelm - Large (57-61 cm) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 354 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus XOXO - Aqua Blue
-29%354 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus XOXO - Cykelhjelm - Aqua Blue - Str. 57-61 cm
-10%359 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Abus XOXO, cykelhjelm, lyseblå
-5%359 kr
Før 377 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Abus XOXO, cykelhjelm, lyseblå
-5%359 kr
Før 376 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus XOXO i Aqua blå - cykelhjelm - Large (57-61 cm)
409 kr
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm XOXO, aqua blue L
499 kr
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
ABUS - Cykelhjelm XOXO, Blå L
499,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus XOXO i Aqua blå - cykelhjelm - Large (57-61 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus XOXO i Aqua blå - cykelhjelm - Large (57-61 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk354 kr354 krKøb
2Cykelpartner.dk359 kr359 krKøb
3Skisport.dk359 kr359 krKøb
4AktivVinter.dk359 kr359 krKøb
5eCykelhjelm DK409 kr448 krKøb
6Ladcyklen.dk499 kr499 krKøb
7Legebyen DK499,95 kr499,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

ABUS XOXO Aqua Blå Cykelhjelm

ABUS

ABUS XOXO cykelhjelm i aqua blå med moderne skater-design. CE-godkendt sikkerhed, komfortabel pasform og praktisk justeringssystem.

• cykelhjelm
• cykelhjälm
• bike helmet
• abus hjelm
• skater hjelm
• urban hjelm
• city hjelm
• aqua blå hjelm
• xoxo
• Daglig transport og cykling
• Urban design

Beskrivelse

ABUS XOXO cykelhjelm kombinerer moderne urban design med maksimal sikkerhed. Hjelmen er inspireret af skater-kulturen og perfekt til daglig cykling i byen. Den avancerede justeringsmekanisme sikrer optimal pasform, mens det komfortable polstring kan tages ud og vaskes. CE-godkendt efter EN1078-standarden giver dig tillid til sikkerheden. Med sin karakteristiske aqua blå farve og slanke profil er XOXO idealet til den stilbevidste cyklist. Ventilationssystemet holder hovedet køligt, og det pålidelige hagespænde sikrer, at hjelmen sidder fast under alle forhold. Vælg ABUS XOXO for en perfekt kombination af stil, komfort og sikkerhed.

Specifikationer

farve:Aqua blå
vægt:440 gram
design:Urban skater-stil
materiale:Plastik
polstring:Aftagelig og vaskbar
målgruppe:Voksne
størrelse:Large (57-61 cm)
hagespænde:Indstiksmekanisme
ventilation:Integreret ventilationssystem
certificering:CE EN1078
justeringssystem:Bagmonteret justering

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er hjelmen CE-godkendt?

Ja, ABUS XOXO er certificeret efter EN1078-standarden for cykelhjelme og opfylder alle europæiske sikkerhedskrav.

Kan polstringen vaskes?

Ja, den indre polstring kan tages ud og vaskes ved 30 grader for at holde hjelmen ren og hygiejnisk.

Hvilken hovedstørrelse passer til Large?

Large størrelsen passer til hovedomfang mellem 57-61 cm. Mål dit hoved lige over ørerne for at finde den rigtige størrelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus XOXO i Aqua blå - cykelhjelm - Large (57-61 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus XOXO i Aqua blå - cykelhjelm - Large (57-61 cm) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 353 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 409 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 374 kr.

Den nuværende pris på 354 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Abus XOXO i Aqua blå - cykelhjelm - Large (57-61 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Abus XOXO i Aqua blå - cykelhjelm - Large (57-61 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026354 kr5 kr (1%)
31. maj 2026359 kr5 kr (1%)
23. maj 2026354 kr4 kr (1%)
20. maj 2026358 kr1 kr (0%)
19. maj 2026359 kr17 kr (5%)
16. maj 2026376 kr1 kr (0%)
12. maj 2026377 kr1 kr (0%)
8. maj 2026378 kr1 kr (0%)
6. maj 2026379 kr1 kr (0%)
5. maj 2026380 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret