Gå til hovedindhold

Abus XOXO ECO I birch taupe - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)

AbusCykelhjelmeEAN: 4003318944239
Pris fra 443 krtil 599 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 156 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 427 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Abus XOXO ECO I birch taupe - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 443 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus XOXO ECO I birch taupe - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)
443 kr
Til butik
Abus XOXO ECO I birch taupe - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) billede

Produktinformation

Med sit rene look og moderne linjer gør vores XOXO city-hjelm indtryk i byens gader: Dens arketypiske skater-stil understreger bypendlernes ønske om at ændre mobiliteten med deres skateboards, cykler og løbehjul. Men det er ikke kun det ydre, der imponerer: Takket være den praktiske skyder bag på hovedet kan du nemt tilpasse hjelmen til dit hoved – for en perfekt pasform, der holder hele dagen. Og hagespændet? En pålidelig indstiksmekanisme, der kan modstå ethvert tryk, så din hjelm altid sidder godt fast. Vores specialudviklede rørpolstring giver endnu mere komfort: Den forhindrer, at huden kommer i klemme, når du lukker hjelmen, og forhindrer ubehageligt tryk på nakken.Størrelser: S, M, L*Genbrugsmaterialer: EPS og stropper er fremstillet af 100 % genbrugsmaterialer, og de følgende komponenter er delvist genbrugte: ABS: 20 % genbrugt, justeringssystem: 30 % genbrugt, polstring: 84 % genbrugt polstringsstof (lycra) på oversiden + 100 % genbrugt fløjl på bagsiden + ikke-genbrugt PU-skum. Desuden kræver samlingerne ikke lim eller nitter.

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Medium (54-58 cm)
EAN: 4003318944239
Varenr.: 54438677414233
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus XOXO ECO - Cykelhjelm - Birch Taupe - Str. 54-58 cm
482 kr
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm XOXO ECO, birch taupe M
599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus XOXO ECO I birch taupe - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus XOXO ECO I birch taupe - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1eCykelhjelm DK443 kr482 krKøb
2Cykelpartner.dk482 kr482 krKøb
3Ladcyklen.dk599 kr599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus XOXO ECO I birch taupe - cykelhjelm - Medium (54-58 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus XOXO ECO I birch taupe - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) i 149 dage. Laveste pris i perioden er 393 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 443 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 417 kr.

Den nuværende pris på 443 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Abus XOXO ECO I birch taupe - cykelhjelm - Medium (54-58 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Abus XOXO ECO I birch taupe - cykelhjelm - Medium (54-58 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026443 kr6 kr (1%)
19. maj 2026437 kr6 kr (1%)
26. mar. 2026443 kr16 kr (4%)
11. mar. 2026427 kr8 kr (2%)
6. mar. 2026435 kr8 kr (2%)
5. mar. 2026443 kr8 kr (2%)
25. feb. 2026435 kr8 kr (2%)
24. feb. 2026443 kr36 kr (9%)
9. feb. 2026407 kr1 kr (0%)
8. feb. 2026408 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret