Gå til hovedindhold

Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Medium (52-58 cm)

ABUSCykelhjelmeMIPS-teknologiBycykling og pendlingEAN: 4003318891861

Abus Urban-I 3.0 MIPS cykelhjelm med LED-baglygte og 17 luftkanaler. TÜV-testet sikkerhed med MIPS-teknologi og aftagelig skygge til bycykling. Læs mere

Pris fra 606 krtil 698 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 92 kr (13% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Medium (52-58 cm) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 606 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Urban-I 3.0 MIPS - Grå
-36%606 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Urban-I 3.0 MIPS - Cykelhjelm - Titan grå - Str. M
608 kr
Til butik
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Abus Urban-I 3.0 MIPS, cykelhjelm, mørkegrå
-32%649 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Abus Urban-I 3.0 MIPS, cykelhjelm, mørkegrå
-32%649 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Urban-I 3.0 MIPS, titan M
-30%664,3 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Medium (52-58 cm)
-26%698 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Medium (52-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Medium (52-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk606 kr606 krKøb
2Cykelpartner.dk608 kr608 krKøb
3Skisport.dk649 kr649 krKøb
4AktivVinter.dk649 kr649 krKøb
5Ladcyklen.dk664,3 kr664,3 krKøb
6eCykelhjelm DK698 kr698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm

ABUS

Abus Urban-I 3.0 MIPS cykelhjelm med LED-baglygte og 17 luftkanaler. TÜV-testet sikkerhed med MIPS-teknologi og aftagelig skygge til bycykling.

• abus cykelhjelm
• mips hjelm
• city hjelm
• urban hjelm
• cykelhjelm med lys
• pendlerhjelm
• Bycykling og pendling
• MIPS-teknologi

Beskrivelse

Abus Urban-I 3.0 MIPS er en moderne city-cykelhjelm designet til daglig brug med fokus på sikkerhed og komfort. Hjelmen er udstyret med MIPS-teknologi (Multi-directional Impact Protection System), som reducerer rotationskræfter ved skæve stød. Den integrerede LED-baglygte forbedrer synligheden i trafikken, mens 17 strategisk placerede luftkanaler sikrer optimal ventilation. Hjelmen har en let konstruktion med aftagelig skygge og justerbart fit-system. TÜV-godkendt efter CE-norm 1078 og designet til urban cykling med fokus på praktisk funktionalitet.

Specifikationer

farve:Titan
vægt:Ca. 320-350 gram
skygge:Aftagelig
baglygte:Integreret LED-baglygte
polstring:Aftagelig og vaskbar
teknologi:MIPS (Multi-directional Impact Protection System)
ventilation:17 luftkanaler
certificering:CE-norm 1078, TÜV-testet
justeringssystem:Zoom Ace Urban fit-system
størrelse_large:56-61 cm hovedomkreds
størrelse_medium:52-58 cm hovedomkreds

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er MIPS-teknologi?

MIPS (Multi-directional Impact Protection System) er et sikkerhedssystem der reducerer rotationskræfter ved skæve stød ved at tillade hjelmskal og foring at bevæge sig uafhængigt.

Fungerer LED-baglyset ved alle vejrforhold?

Ja, LED-baglyset er vejrbestandigt og fungerer i regn og sne. Det har forskellige blinkemønstre for optimal synlighed.

Kan hjelmen bruges til både by- og mountainbike-cykling?

Hjelmen er primært designet til bycykling og pendling, men kan også bruges til lettere mountainbike-ture på grund af god ventilation og MIPS-sikkerhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Medium (52-58 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Medium (52-58 cm) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 606 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 630 kr.

Den nuværende pris på 606 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Medium (52-58 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Medium (52-58 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026606 kr2 kr (0%)
30. maj 2026608 kr2 kr (0%)
29. maj 2026610 kr2 kr (0%)
27. maj 2026612 kr2 kr (0%)
26. maj 2026614 kr2 kr (0%)
24. maj 2026616 kr2 kr (0%)
22. maj 2026618 kr2 kr (0%)
21. maj 2026620 kr2 kr (0%)
19. maj 2026622 kr2 kr (0%)
18. maj 2026624 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret