Gå til hovedindhold

Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Large (56-61 cm)

ABUSCykelhjelmeMIPS-sikkerhedsteknologiBycykling og pendlingEAN: 4003318891854

Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm med integreret LED-baglygte og 17 luftkanaler. Optimal komfort og sikkerhed til pendlere og bycykling. Læs mere

Pris fra 608 krtil 698 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 90 kr (13% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Large (56-61 cm) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 608 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Urban-I 3.0 MIPS - Cykelhjelm - Titan grå - Str. L
608 kr
Til butik
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Abus Urban-I 3.0 MIPS, cykelhjelm, mørkegrå
-32%649 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Abus Urban-I 3.0 MIPS, cykelhjelm, mørkegrå
-32%649 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Urban-I 3.0 MIPS - Grå
-30%664 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Urban-I 3.0 MIPS, titan L
-30%664,3 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Large (56-61 cm)
-26%698 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Large (56-61 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Large (56-61 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk608 kr608 krKøb
2Skisport.dk649 kr649 krKøb
3AktivVinter.dk649 kr649 krKøb
4Cykelexperten.dk664 kr664 krKøb
5Ladcyklen.dk664,3 kr664,3 krKøb
6eCykelhjelm DK698 kr698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan Cykelhjelm

ABUS

Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm med integreret LED-baglygte og 17 luftkanaler. Optimal komfort og sikkerhed til pendlere og bycykling.

• cykelhjelm
• abus hjelm
• mips hjelm
• urban hjelm
• city hjelm
• led hjelm
• Bycykling og pendling
• MIPS-sikkerhedsteknologi

Beskrivelse

Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm er den seneste version af den populære og testvindende city-hjelm. Hjelmen kombinerer avanceret MIPS-teknologi med praktiske funktioner som integreret LED-baglygte og 17 luftkanaler for optimal ventilation. Den aftagelige skygge giver ekstra beskyttelse mod sol og regn, mens den lette konstruktion sikrer komfort hele dagen. ABUS er kendt for høj sikkerhed og kvalitet - alle cykelhjelme er testet og godkendt af TÜV og opfylder CE-norm 1078. Perfekt til pendlere og byens cyklister der ønsker maksimal sikkerhed uden at gå på kompromis med komfort og stil.

Specifikationer

vægt:ca. 350 gram
skygge:Aftagelig
lukning:Fin-justerbar
pasform:Zoom Ace Urban justering
baglygte:Integreret LED
materiale:EPS skum inderkerne
størrelse:Large (56-61 cm)
ventilation:17 luftkanaler
certificering:CE-1078, TÜV testet
sikkerhedsteknologi:MIPS (Multi-directional Impact Protection System)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er MIPS-teknologi i cykelhjelme?

MIPS (Multi-directional Impact Protection System) er et avanceret sikkerhedssystem der reducerer rotationskræfter ved skrå stød, hvilket giver bedre beskyttelse af hjernen.

Er LED-baglygten aftagelig?

LED-baglygten er integreret i hjelmens design og kan tændes/slukkes efter behov for øget synlighed i trafikken.

Hvordan rengør jeg cykelhjelmen?

Rengør hjelmen med en fugtig klud og mildt sæbe. LED-komponenter må ikke udsættes for vand - tør af med fugtig klud.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Large (56-61 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Large (56-61 cm) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 608 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 631 kr.

Den nuværende pris på 608 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Large (56-61 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Abus Urban-I 3.0 MIPS Titan cykelhjelm - Large (56-61 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026608 kr2 kr (0%)
30. maj 2026610 kr2 kr (0%)
29. maj 2026612 kr2 kr (0%)
27. maj 2026614 kr2 kr (0%)
26. maj 2026616 kr2 kr (0%)
24. maj 2026618 kr2 kr (0%)
22. maj 2026620 kr2 kr (0%)
21. maj 2026622 kr2 kr (0%)
19. maj 2026624 kr2 kr (0%)
18. maj 2026626 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret