Gå til hovedindhold

Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Large (57-61 cm)

AbusCykelhjelmeEAN: 4003318979316
Pris fra 723 krtil 804,3 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 81,3 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 710 kr 2. maj

Sammenlign priser på Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Large (57-61 cm) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 723 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Purl-Y ACE - Cykelhjelm - Str. 57-61 cm - Signal yellow
723 kr
Til butik
Abus Purl-Y ACE - Cykelhjelm - Str. 57-61 cm - Signal yellow billede

Produktinformation

ABUS har med cykelhjelmen Purl-Y ACE mestret kunsten at kombinere komfort, sikkerhed og et stilfuldt design i én cykelhjelm. Uanset om du pe...

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm til dame & herre
EAN: 4003318979316
Varenr.: 4003318979316
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Large (57-61 cm)
-32%779 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Large (57-61 cm) billede

Produktinformation

THE CITY IS YOUR TRACK Elcykler og S-Pedelecs sørger også for høje hastigheder på vejene uden for cykelsportens verden. NTA-klassificerede hjelme som PURL-Y er tilpasset de nye krav til kørsel med op til 45 km/t. Men cityhjelmen PURL-Y er også et godt valg på en cykel uden hjælpemotor. Den kombinerer sikkerhed med komfort. Det stødabsorberende indvendige materiale er solidt forbundet med den udvendige skal ved hjælp af den gennemprøvede In-Mold-proces. Og for at sikre, at hjelmen sidder komfortabelt og sikkert, justeres den individuelt til hovedstørrelsen med det robuste og letløbende justeringshjul. Der er plads nok mellem justeringssystemet og hjelmens underkant til en hestehale. Den trendy Urban-hjelm med dyb bagkant for bedre beskyttelse af nakkeområdet kan nemt tilpasses enhver stil takket være de mange forskellige farvemuligheder. I ACE-varianten leveres PURL-Y med en genopladelig LED-lampe. Med PURL-Y, hurtigt gennem byens gader: Sikkerhed, der sætter standarder. Brug og anvendelse Ture gennem byen i hverdagen: Fritid, shopping, pendling Med NTA-certificering også velegnet til cykelture på elcykel og S-Pedelec...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Large (57-61 cm)
EAN: 4003318979316
Varenr.: 55640489558361
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, signal yellow L
-30%804,3 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, signal yellow L billede

Produktinformation

In-Mold til holdbar forbindelse af yderskallen med det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Indstilling af størrelse via en helring af 2 plastkomponenter for optimal stabilitet og pasform NTA 8876-certificeret til cykelture på elcykel og S-Pedelec Med pl...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Sort, Gul
EAN: 4003318979316
Varenr.: 97931

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Large (57-61 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Large (57-61 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk723 kr723 krKøb
2eCykelhjelm DK779 kr779 krKøb
3Ladcyklen.dk804,3 kr804,3 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Large (57-61 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Large (57-61 cm) i 163 dage. Laveste pris i perioden er 710 kr (registreret d. 16. februar 2026), højeste er 779 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 749 kr.

Den nuværende pris på 723 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Large (57-61 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Large (57-61 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026723 kr10 kr (1%)
1. jun. 2026733 kr10 kr (1%)
31. maj 2026743 kr10 kr (1%)
30. maj 2026753 kr18 kr (2%)
29. maj 2026771 kr8 kr (1%)
27. maj 2026779 kr66 kr (9%)
25. maj 2026713 kr20 kr (3%)
24. maj 2026733 kr10 kr (1%)
22. maj 2026743 kr10 kr (1%)
21. maj 2026753 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret