Gå til hovedindhold

Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm)

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318979293
Pris fra 753 krtil 818 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 65 kr (8% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 677 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 753 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Signal Yellow (elcykel hjelm)
-34%753 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus PURL-Y ACE m. LED lys - Signal Yellow (elcykel hjelm) billede

Produktinformation

THE CITY IS YOUR TRACK Elcykler og S-Pedelecs bringer høje hastigheder til byens gader, og NTA-klassificerede hjelme som PURL-Y er designet til at imødekomme kravene til kørsel op til 45 km/t. Men PURL-Y er også et sikkert og komfortabelt valg til tradit...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 4003318979293
Varenr.: 97929
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm)
-32%779 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm) billede

Produktinformation

THE CITY IS YOUR TRACK Elcykler og S-Pedelecs sørger også for høje hastigheder på vejene uden for cykelsportens verden. NTA-klassificerede hjelme som PURL-Y er tilpasset de nye krav til kørsel med op til 45 km/t. Men cityhjelmen PURL-Y er også et godt valg på en cykel uden hjælpemotor. Den kombinerer sikkerhed med komfort. Det stødabsorberende indvendige materiale er solidt forbundet med den udvendige skal ved hjælp af den gennemprøvede In-Mold-proces. Og for at sikre, at hjelmen sidder komfortabelt og sikkert, justeres den individuelt til hovedstørrelsen med det robuste og letløbende justeringshjul. Der er plads nok mellem justeringssystemet og hjelmens underkant til en hestehale. Den trendy Urban-hjelm med dyb bagkant for bedre beskyttelse af nakkeområdet kan nemt tilpasses enhver stil takket være de mange forskellige farvemuligheder. I ACE-varianten leveres PURL-Y med en genopladelig LED-lampe. Med PURL-Y, hurtigt gennem byens gader: Sikkerhed, der sætter standarder. Brug og anvendelse Ture gennem byen i hverdagen: Fritid, shopping, pendling Med NTA-certificering også velegnet til cykelture på elcykel og S-Pedelec...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Small (51-55 cm)
EAN: 4003318979293
Varenr.: 55640489492825
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, signal yellow S
-30%804,3 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, signal yellow S billede

Produktinformation

In-Mold til holdbar forbindelse af yderskallen med det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Indstilling af størrelse via en helring af 2 plastkomponenter for optimal stabilitet og pasform NTA 8876-certificeret til cykelture på elcykel og S-Pedelec Med pl...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Sort, Gul
EAN: 4003318979293
Varenr.: 97929
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Purl-Y ACE - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Signal yellow
818 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk753 kr753 krKøb
2eCykelhjelm DK779 kr779 krKøb
3Ladcyklen.dk804,3 kr804,3 krKøb
4Cykelpartner.dk818 kr818 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm) i 141 dage. Laveste pris i perioden er 677 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 779 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 721 kr.

Den nuværende pris på 753 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026753 kr70 kr (10%)
28. maj 2026683 kr10 kr (1%)
27. maj 2026693 kr10 kr (1%)
25. maj 2026703 kr10 kr (1%)
24. maj 2026713 kr10 kr (1%)
23. maj 2026723 kr10 kr (1%)
22. maj 2026733 kr10 kr (1%)
21. maj 2026743 kr10 kr (1%)
20. maj 2026753 kr68 kr (10%)
18. maj 2026685 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret