Gå til hovedindhold

Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Gleam silver

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318979422
Pris fra 839,3 krtil 1.299 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 459,7 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 794 kr 19. mar.

Sammenlign priser på Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Gleam silver og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 839.3 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Hud-Y, gleam silver S
-30%839,3 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Hud-Y, gleam silver S billede

Produktinformation

In-Mould-design med fire skaller for at opnå en holdbar forbindelse til den udvendige skal med stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Højdejusterbart Zoom Ace Urban fit-system med plads til hestehalen til cykelryttere med længere hår Skærm med flere positi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: sølv
EAN: 4003318979422
Varenr.: 97942
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Gleam silver
901 kr
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus HUD-Y gleam silver cykelhjelm - Small (51-55 cm)
-21%949 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus HUD-Y gleam silver cykelhjelm - Small (51-55 cm) billede

Produktinformation

UNIKT, COOL DESIGN Den futuristiske nye HUD-Y er den perfekte ledsager i byen. Denne cykelhjelm står for coolness og passer ind i ethvert bybillede. Man tager den dybe pasform fra moderne mountainbike-hjelme, hovedformen fra GameChanger-cykelhjelmen og tilføjer en dosis sci-fi-styling til landevejen. Tilsæt nu den genopladelige, magnetisk fastgjorte LED bagpå, og voilà – den moderne hjelm til byen er her! På bagsiden af hovedet er der en magnetisk USB-lysstrimmel med fire forskellige lysindstillinger. Lysets varighed afhænger af, om Power Mode, Eco Mode, Blink Mode eller Pulse Mode er aktiv. Ud over de ret enkle, elegante farvedesigns findes der også signalfarver, f.eks. til persongrupper, der arbejder i sikkerhedsbranchen. For alle dem, der kører på cykel med stil og beskyttelse, er der ingen vej uden om ABUS HUD-Y Urban-hjelmen. Produktdetaljer S (PDF) Produktdetaljer M (PDF) Produktdetaljer L (PDF)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Small (51-55 cm)
EAN: 4003318979422
Varenr.: 55659668439385
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Hud-Y m. LED - Silver
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Gleam silver koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Gleam silver koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ladcyklen.dk839,3 kr839,3 krKøb
2Cykelpartner.dk901 kr901 krKøb
3eCykelhjelm DK949 kr949 krKøb
4Cykelexperten.dk1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Gleam silver

PriceData har fulgt prisen på Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Gleam silver i 166 dage. Laveste pris i perioden er 794 kr (registreret d. 19. marts 2026), højeste er 839,3 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 817 kr.

Den nuværende pris på 839,3 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Gleam silver. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Gleam silver de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026839,3 kr14,3 kr (2%)
27. maj 2026825 kr14,3 kr (2%)
26. maj 2026839,3 kr14,3 kr (2%)
25. maj 2026825 kr14,3 kr (2%)
24. maj 2026839,3 kr14,3 kr (2%)
22. maj 2026825 kr26 kr (3%)
18. maj 2026799 kr16 kr (2%)
14. maj 2026815 kr16 kr (2%)
10. maj 2026799 kr40,3 kr (5%)
8. maj 2026839,3 kr40,3 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret