Gå til hovedindhold

Abus HUD-Y pure aqua - Cykelhjelm - Small (51-55 cm)

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318409103
Pris fra 739 krtil 1.199 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 460 kr (38% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 706 kr 20. maj

Sammenlign priser på Abus HUD-Y pure aqua - Cykelhjelm - Small (51-55 cm) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 739 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Hud-Y m. LED - Pure Aqua
-43%739 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Hud-Y m. LED - Pure Aqua billede

Produktinformation

UNIKT, COOL DESIGN. Den futuristiske nye HUD-Y er den perfekte ledsager i byen. Denne cykelhjelm står for coolness og passer ind i ethvert bybillede. Man tager den dybe pasform fra moderne mountainbike-hjelme, hovedformen fra GameChanger-cykelhjelmen og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 4003318409103
Varenr.: 40910
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Pure aqua - Str. S
739 kr
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus HUD-Y pure aqua - Cykelhjelm - Small (51-55 cm)
-31%829 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus HUD-Y pure aqua - Cykelhjelm - Small (51-55 cm) billede

Produktinformation

UNIKT, COOL DESIGN Den futuristiske nye HUD-Y er den perfekte ledsager i byen. Denne cykelhjelm står for coolness og passer ind i ethvert bybillede. Man tager den dybe pasform fra moderne mountainbike-hjelme, hovedformen fra GameChanger-cykelhjelmen og tilføjer en dosis sci-fi-styling til landevejen. Tilsæt nu den genopladelige, magnetisk fastgjorte LED bagpå, og voilà – den moderne hjelm til byen er her! På bagsiden af hovedet er der en magnetisk USB-lysstrimmel med fire forskellige lysindstillinger. Lysets varighed afhænger af, om Power Mode, Eco Mode, Blink Mode eller Pulse Mode er aktiv. Ud over de ret enkle, elegante farvedesigns findes der også signalfarver, f.eks. til persongrupper, der arbejder i sikkerhedsbranchen. For alle dem, der kører på cykel med stil og beskyttelse, er der ingen vej uden om ABUS HUD-Y Urban-hjelmen. In-Mould-design med fire skaller for at opnå en holdbar forbindelse til den udvendige skal med stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Højdejusterbart Zoom Ace Urban fit-system med plads til hestehalen til cykelryttere med længere hår Skærm med flere positioner for meget god luftcirkulation og styring af sollys Vidvinklet LED-lys med høj effekt og magnetisk fastgørelse Afhængigt af tilstand har lygten en maksimal lysstyrke på ni lumen. De fire tilstande er Eco Mode, Power Mode og Blink Mode samt pulserende LED-lampen kan hurtigt genoplades via mikro-USB. LED'ens farve angiver, hvornår opladningen er afsluttet ActiCage: Forstærkning af hjelmstrukturen, som er integreret i hjelmens EPS-hårdskum. Den bur-lignende arkitektur skaber plads til store ventilationsåbninger og bruges til at stabilisere hjelmen. FidLock-magnetlås Justerbart, skridsikkert TriVider-remsystem på siden Produktdetaljer S (PDF) Produktdetaljer M (PDF) Produktdetaljer L (PDF)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Small (51-55 cm)
EAN: 4003318409103
Varenr.: 55672728682841
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Hud-Y, pure aqua S
1.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus HUD-Y pure aqua - Cykelhjelm - Small (51-55 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus HUD-Y pure aqua - Cykelhjelm - Small (51-55 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk739 kr739 krKøb
2Cykelpartner.dk739 kr739 krKøb
3eCykelhjelm DK829 kr829 krKøb
4Ladcyklen.dk1.199 kr1.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus HUD-Y pure aqua - Cykelhjelm - Small (51-55 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus HUD-Y pure aqua - Cykelhjelm - Small (51-55 cm) i 107 dage. Laveste pris i perioden er 706 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 824 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 734 kr.

Den nuværende pris på 739 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 70 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Abus HUD-Y pure aqua - Cykelhjelm - Small (51-55 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Abus HUD-Y pure aqua - Cykelhjelm - Small (51-55 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026739 kr10 kr (1%)
31. maj 2026749 kr17 kr (2%)
30. maj 2026766 kr57 kr (8%)
29. maj 2026709 kr17 kr (2%)
27. maj 2026726 kr10 kr (1%)
26. maj 2026736 kr10 kr (1%)
25. maj 2026746 kr10 kr (1%)
24. maj 2026756 kr10 kr (1%)
21. maj 2026766 kr60 kr (8%)
20. maj 2026706 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret