Gå til hovedindhold

Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Hvid

ABUSCykelhjelmeLED-baglygteUrban pendling og bycyklingEAN: 4003318919862

ABUS HUD-Y Urban Cykelhjelm med integreret LED-baglygte og magnetisk FidLock-lås. Futuristisk design kombineret med avanceret sikkerhedsteknologi. Læs mere

Pris fra 783 krtil 949 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 166 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 688 kr 14. maj

Sammenlign priser på Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 783 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Hud-Y m. LED lys - Hvid
-40%783 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Hud-Y, shiny white S
-30%839,3 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Hvid
-21%949 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Shiny white - Str. S
949 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk783 kr783 krKøb
2Ladcyklen.dk839,3 kr839,3 krKøb
3eCykelhjelm DK949 kr949 krKøb
4Cykelpartner.dk949 kr949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

ABUS HUD-Y Urban Cykelhjelm

ABUS

ABUS HUD-Y Urban Cykelhjelm med integreret LED-baglygte og magnetisk FidLock-lås. Futuristisk design kombineret med avanceret sikkerhedsteknologi.

• cykelhjelm
• byhjelm
• urban hjelm
• abus hjelm
• led cykelhjelm
• magnetlås hjelm
• Urban pendling og bycykling
• LED-baglygte

Beskrivelse

ABUS HUD-Y er den ultimative urban cykelhjelm for moderne bycyklister. Med sin futuristiske sci-fi-styling kombinerer den elegance med avanceret sikkerhedsteknologi. Den ultralet konstruktion på kun 300 gram bruger In-Mould-teknologi med EPS-skumkerne og ActiCage forstærkning for optimal beskyttelse. Det højdejusterbare Zoom Ace Urban system sikrer perfekt pasform, mens den genopladelige LED-baglygte med 4 tilstande øger synligheden i trafikken. FidLock-magnetlåsen giver nem betjening med én hånd, og den multijusterbare skygge beskytter mod sollys. Perfekt til pendlere og bycyklister der værdsætter både stil og sikkerhed.

Specifikationer

vægt:300 gram
skygge:Multijusterbar
led_lys:Genopladeligt med 4 tilstande
lysstyrke:Op til 9 lumen
opladning:Mikro-USB
remsystem:TriVider justerbart
låsesystem:FidLock magnetlås
ventilation:Optimeret til urban brug
konstruktion:In-Mould med EPS
størrelse_s:51-55 cm
certificering:CE-godkendt
forstærkning:ActiCage teknologi
justeringssystem:Zoom Ace Urban

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder LED-lyset?

LED-lyset har 4 tilstande med forskellig varighed - fra Eco Mode til Power Mode, og kan genoplades hurtigt via mikro-USB.

Er hjelmen velegnet til pendling?

Ja, HUD-Y er specifikt designet til urban brug med LED-baglygte for synlighed og let vægt på kun 300 gram.

Kan jeg justere hjelmen til min hovedform?

Ja, det avancerede Zoom Ace Urban system gør det nemt at tilpasse pasformen, og der er plads til hestehale.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Hvid

PriceData har fulgt prisen på Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Hvid i 116 dage. Laveste pris i perioden er 688 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 839,3 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 742 kr.

Den nuværende pris på 783 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 75 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026783 kr56,3 kr (7%)
31. maj 2026839,3 kr66,3 kr (9%)
30. maj 2026773 kr10 kr (1%)
29. maj 2026763 kr10 kr (1%)
28. maj 2026773 kr34 kr (5%)
27. maj 2026739 kr10 kr (1%)
25. maj 2026749 kr10 kr (1%)
24. maj 2026759 kr10 kr (1%)
23. maj 2026769 kr60 kr (8%)
22. maj 2026709 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret