Gå til hovedindhold

Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Medium (54-58 cm) / Hvid

ABUSCykelhjelmeLED-lys og futuristisk designUrban cykling og pendlingEAN: 4003318919879

ABUS HUD-Y Urban Cykelhjelm med LED-lys og futuristisk design. Perfekt til bycyklister med 300g vægt og genopladelig LED med 4 tilstande. Læs mere

Pris fra 839,3 krtil 1.299 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 459,7 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 786 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Medium (54-58 cm) / Hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 839.3 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Hud-Y, shiny white M
-30%839,3 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Medium (54-58 cm) / Hvid
-21%949 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Shiny white - Str. M
949 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Hud-Y m. LED lys - Hvid
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Medium (54-58 cm) / Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Medium (54-58 cm) / Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ladcyklen.dk839,3 kr839,3 krKøb
2eCykelhjelm DK949 kr949 krKøb
3Cykelpartner.dk949 kr949 krKøb
4Cykelexperten.dk1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

ABUS HUD-Y Urban Cykelhjelm med LED

ABUS

ABUS HUD-Y Urban Cykelhjelm med LED-lys og futuristisk design. Perfekt til bycyklister med 300g vægt og genopladelig LED med 4 tilstande.

• cykelhjelm
• abus hjelm
• urban hjelm
• led cykelhjelm
• byhjelm
• HUD-Y
• magnetlås hjelm
• Urban cykling og pendling
• LED-lys og futuristisk design

Beskrivelse

ABUS HUD-Y Urban Cykelhjelm kombinerer futuristisk stil med avanceret sikkerhedsteknologi for moderne bycyklister. Med sin elegante, sci-fi-inspirerede design og innovative funktioner er denne hjelm det perfekte valg til urban cykling. Hjelmen features In-Mould konstruktion med EPS-skumkerne og ActiCage forstærkning, der sikrer optimal beskyttelse ved kun 300 gram. Det avancerede Zoom Ace Urban justeringssystem giver perfekt pasform, også til brugere med hestehale. Den integrerede, genopladelige LED-baglygte med magnetisk fastgørelse tilbyder 4 forskellige lysmodi (Power, Eco, Blink, Pulse) og op til 9 lumen lysstyrke for øget synlighed i trafikken. FidLock magnetlås og TriVider remfordeler sikrer nem og præcis tilpasning. Den multijusterbare skygge giver beskyttelse mod sol og optimerer luftcirkulationen.

Specifikationer

vægt:300 gram
skygge:Multijusterbar
led_lys:Genopladelig, magnetisk, 9 lumen
spænde:FidLock magnetlås
lys_modi:4 tilstande (Power, Eco, Blink, Pulse)
opladning:Mikro-USB
remfordeler:TriVider skridsikker
konstruktion:In-Mould med EPS
forstærkning:ActiCage
justeringssystem:Zoom Ace Urban
særlige_features:Plads til hestehale

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang tid holder LED-lyset?

LED-lyset har 4 forskellige modi med varierende batteritid. Power Mode giver maksimal lysstyrke på 9 lumen, mens Eco Mode forlænger batterilevetiden betydeligt.

Kan hjelmen bruges med hestehale?

Ja, Zoom Ace Urban justeringssystemet er specifikt designet med plads til hestehale, så kvinder med længere hår kan bruge hjelmen komfortabelt.

Hvordan oplades LED-lyset?

LED-lyset oplades hurtigt via mikro-USB. LED'ens farve indikerer, hvornår opladningen er færdig, og lyset fastgøres magnetisk til hjelmen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Medium (54-58 cm) / Hvid

PriceData har fulgt prisen på Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Medium (54-58 cm) / Hvid i 133 dage. Laveste pris i perioden er 766 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 839,3 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 803 kr.

Den nuværende pris på 839,3 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Medium (54-58 cm) / Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Abus HUD-Y shiny white cykelhjelm - Medium (54-58 cm) / Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026839,3 kr40,3 kr (5%)
28. maj 2026799 kr29 kr (4%)
25. maj 2026828 kr29 kr (4%)
24. maj 2026799 kr29 kr (4%)
23. maj 2026828 kr29 kr (4%)
21. maj 2026799 kr11 kr (1%)
13. maj 2026788 kr2 kr (0%)
10. maj 2026790 kr49,3 kr (6%)
8. maj 2026839,3 kr49,3 kr (6%)
5. maj 2026790 kr49,3 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret