Gå til hovedindhold

Abus Cykelhjelm - Urban-I 3.0 - Polar White

ABUSCykelhjelmeLED-baglygtePendling og byoygelEAN: 4003318868597

ABUS Urban-I 3.0 med integreret LED-baglygte og Zoom Ace Urban justeringssystem. Testvindende city-hjelm perfekt til pendlere med høj sikkerhed. Læs mere

Pris fra 487 krtil 654,95 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 167,95 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Abus Cykelhjelm - Urban-I 3.0 - Polar White og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 487 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Urban-I 3.0 m. LED - Hvid
-39%487 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Urban-I 3.0, polar white M
-30%559,3 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Abus Cykelhjelm - Urban-I 3.0 - Polar White
654,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Cykelhjelm - Urban-I 3.0 - Polar White koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Cykelhjelm - Urban-I 3.0 - Polar White koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk487 kr487 krKøb
2Ladcyklen.dk559,3 kr559,3 krKøb
3Kids-world.dk654,95 kr654,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

ABUS Urban-I 3.0 Cykelhjelm

ABUS

ABUS Urban-I 3.0 med integreret LED-baglygte og Zoom Ace Urban justeringssystem. Testvindende city-hjelm perfekt til pendlere med høj sikkerhed.

• cykelhjelm
• byhjelm
• pendler hjelm
• abus hjelm
• urban hjelm
• city hjelm
• led hjelm
• Pendling og byoygel
• LED-baglygte

Beskrivelse

ABUS Urban-I 3.0 er den mest kendte city-hjelm i Tyskland og nu i 3. generation. Denne testvindende cykelhjelm er perfekt til bybrug med integreret LED-baglygte med 180° synlighed, magnetisk Fidlock-hagespænde og Zoom Ace Urban justeringssystem. Med 17 luftkanaler og kun 280 gram vægt sikrer den optimal ventilation og komfort. Hjelmen har in-mold konstruktion, kraftige reflekser, fluenet og plads til hestehale. Populær blandt alle aldersgrupper og perfekt til den moderne pendler der prioriterer sikkerhed og funktionalitet i bytrafikken.

Specifikationer

vægt:280 gram
fluenet:Indbygget
baglygte:Integreret LED med 180° synlighed
hestehale:Plads til
reflekser:Kraftige reflekser
hagespænde:Magnetisk Fidlock
størrelser:S (51-55cm), M (52-58cm), L (56-61cm), XL (61-65cm)
ventilation:17 luftkanaler (12 indgange, 5 udgange)
konstruktion:In-mold
justeringssystem:Zoom Ace Urban

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er LED-baglygten synlig fra alle vinkler?

Ja, den integrerede LED-baglygte har 180° synlighed og er placeret højt på hjelmen for maksimal synlighed i trafikken.

Kan hjelmen bruges med hestehale?

Ja, ABUS Urban-I 3.0 er designet med særlig plads til hestehale takket være Zoom Ace Urban justeringssystemet.

Hvor meget vejer hjelmen?

Hjelmen vejer kun 280 gram i størrelse M, hvilket gør den meget behagelig at have på selv på længere ture.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Cykelhjelm - Urban-I 3.0 - Polar White

PriceData har fulgt prisen på Abus Cykelhjelm - Urban-I 3.0 - Polar White i 180 dage. Laveste pris i perioden er 487 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 559,3 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 519 kr.

Den nuværende pris på 487 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Abus Cykelhjelm - Urban-I 3.0 - Polar White. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Abus Cykelhjelm - Urban-I 3.0 - Polar White de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026487 kr72,3 kr (13%)
31. maj 2026559,3 kr72,3 kr (15%)
6. maj 2026487 kr31 kr (6%)
5. maj 2026518 kr31 kr (6%)
1. maj 2026487 kr31 kr (6%)
30. apr. 2026518 kr31 kr (6%)
16. apr. 2026487 kr10 kr (2%)
3. apr. 2026497 kr20 kr (4%)
29. mar. 2026517 kr2 kr (0%)
23. mar. 2026519 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret