Gå til hovedindhold

Abus Airbreaker Polar White cykelhjelm - L (58-62 cm)

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318817335
Pris fra 1.449 krtil 1.709 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 260 kr (15% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.364 kr 17. apr.

Sammenlign priser på Abus Airbreaker Polar White cykelhjelm - L (58-62 cm) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1449 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Airbreaker Polar White cykelhjelm - L (58-62 cm)
-36%1.449 kr
Før 2.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Airbreaker Polar White cykelhjelm - L (58-62 cm) billede

Produktinformation

Størrelse: S (51-55), M (52-58), L (59-61) Produktdetaljer S (PDF) Produktdetaljer M (PDF) Produktdetaljer L (PDF)

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: L (58-62 cm)
EAN: 4003318817335
Varenr.: 54229909700953
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Airbreaker, polar white shiny L
-30%1.574,3 kr
Før 2.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Airbreaker, polar white shiny L billede

Produktinformation

AirBreaker er ABUS' nye ultra-letvægts hjelm til landevejen. Den er udviklet i tæt samarbejde med vores samarbejdspartner Movistar. Hjelmen kombinerer perfekt ventilation med optimal aerodynamik. Det innovative Multi Speed design tilbyder ventilation som...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Hvid
EAN: 4003318817335
Varenr.: 81733
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus AirBreaker - Cykelhjelm - Hvid - Str. 58-62cm
1.578 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus AirBreaker - Hvid
-24%1.709 kr
Før 2.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Airbreaker Polar White cykelhjelm - L (58-62 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Airbreaker Polar White cykelhjelm - L (58-62 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1eCykelhjelm DK1.449 kr1.449 krKøb
2Ladcyklen.dk1.574,3 kr1.574,3 krKøb
3Cykelpartner.dk1.578 kr1.578 krKøb
4Cykelexperten.dk1.709 kr1.709 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Airbreaker Polar White cykelhjelm - L (58-62 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Airbreaker Polar White cykelhjelm - L (58-62 cm) i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.364 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 1.449 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.412 kr.

Den nuværende pris på 1.449 kr er 3% over normalprisen. Der er registreret 8 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Abus Airbreaker Polar White cykelhjelm - L (58-62 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Abus Airbreaker Polar White cykelhjelm - L (58-62 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. apr. 20261.449 kr85 kr (6%)
17. apr. 20261.364 kr5 kr (0%)
16. apr. 20261.369 kr5 kr (0%)
15. apr. 20261.374 kr5 kr (0%)
13. apr. 20261.379 kr45 kr (3%)
18. mar. 20261.424 kr25 kr (2%)
17. mar. 20261.449 kr25 kr (2%)
3. mar. 20261.424 kr45 kr (3%)
28. feb. 20261.379 kr45 kr (3%)
5. feb. 20261.424 kr25 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret