Gå til hovedindhold

Solar Plus Wavin 18mm Pex-One R.I.R. 50m - 18mm Wavin Pex-One R.I.R. 50m - (50 meter)

Solar PlusSanitetIltbarriere beskyttelseProfessionelle VVS installationerEAN: 5900360926109

Wavin Pex-One rør-i-rør 18x2,5mm til centralvarme og brugsvand. Universal pexrør godkendt til 95°C og 10 bar. Leveres i praktisk 50 meter rulle. Læs mere

Pris fra 21,66 krtil 1.942 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.920,34 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 19,15 kr 10. maj

Sammenlign priser på Wavin 18mm Pex-One R.I.R. 50m - 18mm Wavin Pex-One R.I.R. 50m - (50 meter) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 21.66 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
18 mm Wavin Pex-One RIR 50 meter
21,66 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
18 X 2,5mm Unipex Rir 50m 87367
22 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ø18mm x 2,5 mm unipex r-i-r 50 meter
27,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
50 meter Wavin universal pex rør-i-rør til vand og varme, 18 mm
1.099 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
50 meter Wavin universal pex rør-i-rør til vand og varme, 18 mm
1.199 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 18mm Pex-One R.I.R. 50m - 18mm Wavin Pex-One R.I.R. 50m - (50 meter)
1.942 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 18mm Pex-One R.I.R. 50m - 18mm Wavin Pex-One R.I.R. 50m - (50 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 18mm Pex-One R.I.R. 50m - 18mm Wavin Pex-One R.I.R. 50m - (50 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN21,66 kr21,66 krKøb
2Elvvs.dk22 kr22 krKøb
3MaintainIt27,5 kr27,5 krKøb
4BilligVVS DK1.099 kr1.099 krKøb
5CompletVVS1.199 kr1.199 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.942 kr2.141 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wavin Pex-One Rør-i-Rør 18x2,5mm - 50 meter

Solar Plus

Wavin Pex-One rør-i-rør 18x2,5mm til centralvarme og brugsvand. Universal pexrør godkendt til 95°C og 10 bar. Leveres i praktisk 50 meter rulle.

• pexrør
• rør-i-rør
• centralvarmerør
• brugsvandssystem
• VVS rør
• varmerør
• Professionelle VVS installationer
• Iltbarriere beskyttelse

Beskrivelse

Wavin Pex-One rør-i-rør er et avanceret pexrør system designet til både centralvarme og brugsvand installationer. Med en diameter på 18x2,5mm leverer dette universelle rør optimal ydeevne ved maksimalt 95 grader og 10 bar tryk. Røret er udstyret med integreret iltbarriere, som forhindrer korrosion i varmeanlæg og sikrer lang levetid. Den professionelle kvalitet gør det ideelt til VVS-installatører og byggeentreprenører som kræver pålidelige løsninger. Leveres som kompakt 50 meter rulle for nem håndtering og installation. Perfekt til både nye installationer og renoveringsprojekter hvor holdbarhed og funktionalitet er afgørende.

Specifikationer

Type:Rør-i-rør system
Længde:50 meter
Diameter:18x2,5mm
Materiale:PEX med iltbarriere
Anvendelse:Centralvarme og brugsvand
Arbejdstryk:10 bar
Godkendelse:Kontinuerligt driftstryk 10 bar
Maksimal temperatur:95°C

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan Wavin Pex-One bruges til både varme og koldt vand?

Ja, dette universelle pexrør er godkendt til både centralvarme, brugsvand, badevand og fjernvarme installationer ved temperaturer op til 95°C.

Hvad betyder rør-i-rør systemet?

Rør-i-rør betyder at røret har en dobbelt struktur med iltbarriere, som forhindrer iltdiffusion og beskytter mod korrosion i varmeanlæg.

Hvor lang holdbarhad har Wavin pexrør?

Wavin pexrør er designet til professionel brug med lang levetid. Med korrekt installation kan systemet fungere problemfrit i mange årtier.

Er 50 meter rulle praktisk for installation?

Ja, 50 meter rullen er optimal for de fleste installationsprojekter og giver fleksibilitet til at minimere samlingssteder og reducere installationstid.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 18mm Pex-One R.I.R. 50m - 18mm Wavin Pex-One R.I.R. 50m - (50 meter)

PriceData har fulgt prisen på Wavin 18mm Pex-One R.I.R. 50m - 18mm Wavin Pex-One R.I.R. 50m - (50 meter) i 175 dage. Laveste pris i perioden er 19,15 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 23,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 21 kr.

Den nuværende pris på 21,66 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Wavin 18mm Pex-One R.I.R. 50m - 18mm Wavin Pex-One R.I.R. 50m - (50 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Wavin 18mm Pex-One R.I.R. 50m - 18mm Wavin Pex-One R.I.R. 50m - (50 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 202621,66 kr2,51 kr (13%)
10. maj 202619,15 kr4,13 kr (18%)
9. maj 202623,28 kr3,94 kr (20%)
7. maj 202619,34 kr4,41 kr (19%)
6. maj 202623,75 kr4,41 kr (23%)
21. mar. 202619,34 kr1,66 kr (8%)
20. mar. 202621 kr1,66 kr (9%)
17. mar. 202619,34 kr1,66 kr (8%)
16. mar. 202621 kr1,66 kr (9%)
4. mar. 202619,34 kr1,66 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret