Gå til hovedindhold

130 mm Metalbestos Sorte røgrør knærør, 90°

MetalbestosEludstyrEAN: 5706561041128
Pris fra 329 krtil 606,25 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 277,25 kr (46% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på 130 mm Metalbestos Sorte røgrør knærør, 90° og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 329 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metalbestos knærør 5"/130 mm, 90°
329 kr
Til butik
Metalbestos knærør 5"/130 mm, 90° billede

Produktinformation

Metalbestos sorte røgrør anvendes som forbindelsesrør mellem skorstenen og fastbrændsels- eller oliefyrede kedler med røggastemperaturer på min. 120 °C til maks. 400 °C. OBS!Kan kondensdannelse i forbindelsesrøret eller skorstenen ikke udelukkes, må sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metalbestos
Kategori: Varme & styring
Farve: black
Størrelse: 130mm
EAN: 5706561041128
Varenr.: 318414130
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metalbestos knærør 5"/130 mm, 90°
348 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
MB 130 mm knærør 90 ° sort røgrør
362 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
130 mm Metalbestos Sorte røgrør knærør, 90°
369,43 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
130 mm Metalbestos Sorte røgrør knærør, 90°
394 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metalbestos Knærør 90° 5"
514 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Metalbestos 130 mm knærør 90° sort røgrør
606,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 130 mm Metalbestos Sorte røgrør knærør, 90° koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 130 mm Metalbestos Sorte røgrør knærør, 90° koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK329 kr329 krKøb
2LavprisVVS348 kr348 krKøb
3Elvvs.dk362 kr362 krKøb
4EL-GROSSISTEN369,43 kr369,43 krKøb
5CS MEGASTORE DK394 kr433 krKøb
6Proshop DK514 kr553 krKøb
7vvsfittings.dk606,25 kr606,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 130 mm Metalbestos Sorte røgrør knærør, 90°

PriceData har fulgt prisen på 130 mm Metalbestos Sorte røgrør knærør, 90° i 166 dage. Laveste pris i perioden er 328 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 514 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 345 kr.

Den nuværende pris på 329 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for 130 mm Metalbestos Sorte røgrør knærør, 90°. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for 130 mm Metalbestos Sorte røgrør knærør, 90° de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026329 kr14 kr (4%)
16. maj 2026343 kr14 kr (4%)
15. maj 2026329 kr6 kr (2%)
14. maj 2026335 kr6 kr (2%)
3. maj 2026329 kr6 kr (2%)
2. maj 2026335 kr6 kr (2%)
25. apr. 2026329 kr6 kr (2%)
11. mar. 2026335 kr4 kr (1%)
9. mar. 2026339 kr4 kr (1%)
8. mar. 2026343 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret