Gå til hovedindhold

Metalbestos MB Sorte røgr. 130mm knærør 45 - knærør 45ø med renseklap

MetalbestosEludstyrEAN: 5706561040671
Pris fra 339 krtil 627,5 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 288,5 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 325 kr 24. mar.

Sammenlign priser på MB Sorte røgr. 130mm knærør 45 - knærør 45ø med renseklap og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 339 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metalbestos knærør 5"/130 mm, renseklap, 45°
339 kr
Til butik
Metalbestos knærør 5"/130 mm, renseklap, 45° billede

Produktinformation

Metalbestos sorte røgrør anvendes som forbindelsesrør mellem skorstenen og fastbrændsels- eller oliefyrede kedler med røggastemperaturer på min. 120 °C til maks. 400 °C. OBS!Kan kondensdannelse i forbindelsesrøret eller skorstenen ikke udelukkes, må sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metalbestos
Kategori: Varme & styring
Farve: black
Størrelse: 130mm
EAN: 5706561040671
Varenr.: 318416130
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MB Sorte røgr. 130mm knærør 45 - knærør 45ø med renseklap
339 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metalbestos Knærør 45° 5" med renseklap
339 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
MB 130 mm knærør 45 ° m/renseklap sort røgrør
344 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metalbestos knærør 5"/130 mm, renseklap, 45°
345 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
130 mm Metalbestos Sorte røgrør knærør 45° med renseklap
381,95 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Metalbestos 130 mm knærør 45° m/renseklap sort røgrør
627,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MB Sorte røgr. 130mm knærør 45 - knærør 45ø med renseklap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MB Sorte røgr. 130mm knærør 45 - knærør 45ø med renseklap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK339 kr339 krKøb
2CS MEGASTORE DK339 kr378 krKøb
3Proshop DK339 kr378 krKøb
4Elvvs.dk344 kr344 krKøb
5LavprisVVS345 kr345 krKøb
6EL-GROSSISTEN381,95 kr381,95 krKøb
7vvsfittings.dk627,5 kr627,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MB Sorte røgr. 130mm knærør 45 - knærør 45ø med renseklap

PriceData har fulgt prisen på MB Sorte røgr. 130mm knærør 45 - knærør 45ø med renseklap i 175 dage. Laveste pris i perioden er 316 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 349 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 330 kr.

Den nuværende pris på 339 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for MB Sorte røgr. 130mm knærør 45 - knærør 45ø med renseklap. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for MB Sorte røgr. 130mm knærør 45 - knærør 45ø med renseklap de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026339 kr4 kr (1%)
16. apr. 2026335 kr14 kr (4%)
15. apr. 2026349 kr14 kr (4%)
14. apr. 2026335 kr10 kr (3%)
24. mar. 2026325 kr1 kr (0%)
16. feb. 2026324 kr1 kr (0%)
7. jan. 2026325 kr9 kr (3%)
31. dec. 2025316 kr4 kr (1%)
9. dec. 2025320 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret