Gå til hovedindhold

130 mm Metalbestos Sorte røgrør overgang iØ 135 mm/uØ 129 mm

MetalbestosEludstyrEAN: 5706561041074
Pris fra 285 krtil 535 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 250 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 279 kr 2. jun.

Sammenlign priser på 130 mm Metalbestos Sorte røgrør overgang iØ 135 mm/uØ 129 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 285 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metalbestos røgrør overgang 5"/130 mm
285 kr
Til butik
Metalbestos røgrør overgang 5"/130 mm billede

Produktinformation

Metalbestos sorte røgrør anvendes som forbindelsesrør mellem skorstenen og fastbrændsels- eller oliefyrede kedler med røggastemperaturer på min. 120 °C til maks. 400 °C. OBS!Kan kondensdannelse i forbindelsesrøret eller skorstenen ikke udelukkes, må sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metalbestos
Kategori: Varme & styring
Farve: black
Størrelse: 130mm
EAN: 5706561041074
Varenr.: 318495130
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
130 mm Metalbestos Sorte røgrør overgang iØ 135 mm/uØ 129 mm
299 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metalbestos Overgang 5" til gammel dimension
299 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metalbestos røgrør overgang 5"/130 mm
312 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
MetalbestoS - Overgang til gl. dimesion, 130 mm, 5"
340 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Overgang Til Gammel Dimension 130 Mm
340 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Metalbestos 130 mm overgang 135/129mm. Sort røgrør
535 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 130 mm Metalbestos Sorte røgrør overgang iØ 135 mm/uØ 129 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 130 mm Metalbestos Sorte røgrør overgang iØ 135 mm/uØ 129 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK285 kr285 krKøb
2CS MEGASTORE DK299 kr338 krKøb
3Proshop DK299 kr338 krKøb
4LavprisVVS312 kr312 krKøb
5WATTOO.DK340 kr340 krKøb
6Elvvs.dk340 kr340 krKøb
7vvsfittings.dk535 kr535 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 130 mm Metalbestos Sorte røgrør overgang iØ 135 mm/uØ 129 mm

PriceData har fulgt prisen på 130 mm Metalbestos Sorte røgrør overgang iØ 135 mm/uØ 129 mm i 167 dage. Laveste pris i perioden er 270 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 283 kr.

Den nuværende pris på 285 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for 130 mm Metalbestos Sorte røgrør overgang iØ 135 mm/uØ 129 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for 130 mm Metalbestos Sorte røgrør overgang iØ 135 mm/uØ 129 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026285 kr6 kr (2%)
2. jun. 2026279 kr6 kr (2%)
1. jun. 2026285 kr6 kr (2%)
30. maj 2026279 kr6 kr (2%)
17. maj 2026285 kr14 kr (5%)
16. maj 2026299 kr14 kr (5%)
15. maj 2026285 kr4 kr (1%)
14. maj 2026289 kr4 kr (1%)
3. maj 2026285 kr4 kr (1%)
2. maj 2026289 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret