Gå til hovedindhold

100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5G2,5 mm², grå, 100 meter

NexansKablerEAN: 7330000193543
Pris fra 33,48 krtil 3.600 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 3.566,52 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 31,5 kr 7. maj

Sammenlign priser på 100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5G2,5 mm², grå, 100 meter og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 33.48 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DK-EXQ EASY 5G2,5 500V DCA
33,48 kr
Til butik
DK-EXQ EASY 5G2,5 500V DCA billede

Produktinformation

Easy™ installations kabel, ekstra nem, hurtig og sikker afisolering af kabelkappen. Halogenfri, UV bestandig

Produktspecifikationer

Kategori: Lyskilder
EAN: 7330000193543
Varenr.: 15845029970255
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5x2,5 mm², grå, 100 meter
2.699 kr
Til butik
100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5x2,5 mm², grå, 100 meter billede

Produktinformation

Nexans EXQ Easy installationskabel, 5x2,5, halogenfri Nexans installationskabel er let og fleksibelt at arbejde med og designet til hurtig og sikker afisolering. Installationskablet er halogenfrit, UV-bestandigt og kan tåle op til 90°C. Velegnet til både...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nexans
Kategori: El artikler
Farve: gray
Størrelse: 100 m
EAN: 7330000193543
Varenr.: 1433300169
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
kabel EXQ Easy 5G2,5 halogenfri, Dca, gr, R100 - 100 meter
2.700 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5G2,5 mm², grå, 100 meter
2.900 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5x2,5 mm², grå, 100 meter
3.300 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5x2,5 mm², grå, 100 meter
3.600 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5G2,5 mm², grå, 100 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5G2,5 mm², grå, 100 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN33,48 kr33,48 krKøb
2LavprisVærktøj2.699 kr2.699 krKøb
3WATTOO.DK2.700 kr2.700 krKøb
4Greenline2.900 kr2.900 krKøb
5BilligVVS DK3.300 kr3.300 krKøb
6LavprisVVS3.600 kr3.600 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5G2,5 mm², grå, 100 meter

PriceData har fulgt prisen på 100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5G2,5 mm², grå, 100 meter i 177 dage. Laveste pris i perioden er 31,5 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 2.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.366 kr.

Den nuværende pris på 33,48 kr er 98% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 99% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for 100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5G2,5 mm², grå, 100 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for 100 meter Nexans installationskabel EXQ Easy, 5G2,5 mm², grå, 100 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 202633,48 kr2.665,52 kr (99%)
23. maj 20262.699 kr2.665,52 kr (7962%)
22. maj 202633,48 kr
9. maj 202633,25 kr1,75 kr (6%)
7. maj 202631,5 kr2.568,5 kr (99%)
6. maj 20262.600 kr2.568,5 kr (8154%)
23. apr. 202631,5 kr2.568,5 kr (99%)
22. apr. 20262.600 kr2.568,5 kr (8154%)
19. apr. 202631,5 kr2.568,5 kr (99%)
18. apr. 20262.600 kr2.568,5 kr (8154%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret