Gå til hovedindhold

100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5G1,5 mm², grå, 100 meter

NexansKablerEAN: 7330000193482
Pris fra 18,94 krtil 2.200 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.181,06 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 17,89 kr 7. maj

Sammenlign priser på 100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5G1,5 mm², grå, 100 meter og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 18.94 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DK-EXQ EASY 5G1,5 500V DCA
18,94 kr
Til butik
DK-EXQ EASY 5G1,5 500V DCA billede

Produktinformation

Easy™ installations kabel, ekstra nem, hurtig og sikker afisolering af kabelkappen. Halogenfri, UV bestandig

Produktspecifikationer

Kategori: Lyskilder
EAN: 7330000193482
Varenr.: 15845032329551
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Kabel EXQ Easy 5G1,5 halogenfri, Dca, gr, R100 - 100 meter
1.800 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5x1,5 mm², grå, 100 meter
1.800 kr
Til butik
100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5x1,5 mm², grå, 100 meter billede

Produktinformation

Installationskabel Holdbar og sikker installation Nexans installationskabel 5x1,5 mm² er den perfekte løsning til både synlige og skjulte installationer i tørre og let fugtige miljøer. Det kan bruges på loft, væg, kabelstige samt til indmuring i væg, ins...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nexans
Kategori: Kabler
Farve: gray
Størrelse: 100 m
EAN: 7330000193482
Varenr.: 1433300156
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5G1,5 mm², grå, 100 meter
1.999 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5x1,5 mm², grå, 100 meter
2.200 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5x1,5 mm², grå, 100 meter
2.200 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5G1,5 mm², grå, 100 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5G1,5 mm², grå, 100 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN18,94 kr18,94 krKøb
2WATTOO.DK1.800 kr1.800 krKøb
3LavprisEl1.800 kr1.800 krKøb
4Greenline1.999 kr1.999 krKøb
5BilligVVS DK2.200 kr2.200 krKøb
6LavprisVVS2.200 kr2.200 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5G1,5 mm², grå, 100 meter

PriceData har fulgt prisen på 100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5G1,5 mm², grå, 100 meter i 176 dage. Laveste pris i perioden er 17,89 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 1.800 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.023 kr.

Den nuværende pris på 18,94 kr er 98% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 99% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for 100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5G1,5 mm², grå, 100 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for 100 meter Nexans EXQ Easy installationskabel, 5G1,5 mm², grå, 100 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 202618,94 kr1.781,06 kr (99%)
23. maj 20261.800 kr1.781,06 kr (9404%)
22. maj 202618,94 kr
9. maj 202618,85 kr
7. maj 202617,89 kr1.721,11 kr (99%)
6. maj 20261.739 kr1.721,11 kr (9621%)
23. apr. 202617,89 kr1.721,11 kr (99%)
22. apr. 20261.739 kr1.721,11 kr (9621%)
19. apr. 202617,89 kr1.721,11 kr (99%)
18. apr. 20261.739 kr1.721,11 kr (9621%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret