Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Zyxel Wax640s-6e 4800 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe)

ZyXEL CommunicationsAntennerEAN: 4718937625567
Pris fra 3.008 krtil 4.029 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.021 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Zyxel Wax640s-6e 4800 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3008 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel WAX640S-6E Trådløs forbindelse Hvid
3.008 kr
Til butik
Zyxel WAX640S-6E Trådløs forbindelse Hvid billede

Produktinformation

AXE7800 Tri-Band WiFi 6E Access Point 4x4 in 6 GHz, 2x2 in 5 GHz, 2x2 in 2.4 GHz - Tri-band

Produktspecifikationer

Artikel nr.: WAX640S-6E-EU0101F
EAN: 4718937625567
Varenr.: 1000903975
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Access point WiFi 6E Zyxel WAX640S-6E - hvid
3.299 kr
Til butik
Access point WiFi 6E Zyxel WAX640S-6E - hvid billede

Produktinformation

AXE7800 Tri-Band WiFi 6E Access Point 4x4 in 6 GHz, 2x2 in 5 GHz, 2x2 in 2.4 GHz - Tri-bandGenereltBredde: 27 cmDybde: 15 cmEnhedstype: Trådløs forbindelseHøjde: 4.7 cmLokalisering: EuropaVægt: 900 gNetværkAutentificeringsmetode: RADIUS, Extensible Authentication Protocol (EAP)Cloud-administreret: JaDataforbindelsesprotokol: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E)Dataoverførselshastighed: 7.8 GbpsEgenskaber: AktivitetMAC-adresse-filtreringIPv6 understøttetWi-Fi Multimedia (WMM) supportRADIUS supportAdvanced Cellular Coexistence (ACC)SNMP-supportZyXEL wireless optimizer (ZWO)MU-MIMO teknologiUnscheduled Automatic Power Save Delivery (U-AForbindelsesteknologi: TrådløsFrekvensbånd: 2.4 GHz5 GHz6 GHzKapacitet: Rumlige strømme: 8Krypterings algoritme: WPAWPA2WPA2-PSKWEPWPA3WPA3-EnterpriseModel: EksternNetværks/overføselsprotokol: IPv6Overensstemmelsesstandarder: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.1xIEEE 802.11nIEEE 802.11kIEEE 802.11acIEEE 802.11rIEEE 802.11vIEEE 802.3btIEEE 802.11ax

Produktspecifikationer

Kategori: Access Points
Vægt: 1.26g
EAN: 4718937625567
Varenr.: 1817053
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Access point WiFi 6E Zyxel WAX640S-6E - hvid
3.319 kr
Til butik
Access point WiFi 6E Zyxel WAX640S-6E - hvid billede

Produktinformation

AXE7800 Tri-Band WiFi 6E Access Point 4x4 in 6 GHz, 2x2 in 5 GHz, 2x2 in 2.4 GHz - Tri-bandGenereltBredde: 27 cmDybde: 15 cmEnhedstype: Trådløs forbindelseHøjde: 4.7 cmLokalisering: EuropaVægt: 900 gNetværkAutentificeringsmetode: RADIUS, Extensible Authentication Protocol (EAP)Cloud-administreret: JaDataforbindelsesprotokol: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E)Dataoverførselshastighed: 7.8 GbpsEgenskaber: AktivitetMAC-adresse-filtreringIPv6 understøttetWi-Fi Multimedia (WMM) supportRADIUS supportAdvanced Cellular Coexistence (ACC)SNMP-supportZyXEL wireless optimizer (ZWO)MU-MIMO teknologiUnscheduled Automatic Power Save Delivery (U-AForbindelsesteknologi: TrådløsFrekvensbånd: 2.4 GHz5 GHz6 GHzKapacitet: Rumlige strømme: 8Krypterings algoritme: WPAWPA2WPA2-PSKWEPWPA3WPA3-EnterpriseModel: EksternNetværks/overføselsprotokol: IPv6Overensstemmelsesstandarder: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.1xIEEE 802.11nIEEE 802.11kIEEE 802.11acIEEE 802.11rIEEE 802.11vIEEE 802.3btIEEE 802.11axPræstation: Maksimum datahastighed (2,4 GHz): 575 Mbps | Maksimum datahastighed (5 GHz): 2400 Mbps | Maksimum datahastighed (6 GHz): 4800 Mbps | Båndbredde: 20 / 40 / 80 / 160 MHzProtokol til fjernadministration: SNMPSpread-spectrum metode: OFDMAWi-Fi-vurdering: AXE7800AntenneAntenne: InternEkspansion / KonnektivitetInterface: 1 x 1/2.5GBase-T - RJ-45 | 1 x 1000Base-T - RJ-45DiverseMTBF (forventet tid mellem fejl): 361,400 timerOverensstemmelsesstandarder: EN55022EN55024FCC Part 15 BFCC Part 15 CFCC Part 15 EEN 60601-1-2BSMI CNS 14336-1EN 301 489-1LP0002ETSI EN 300 328EN 301 893EN 301 489-17EN 303 687Udstyr inkluderet: Mounting screws, monteringspladeEffektPower Over Ethernet (PoE) understøttet: PoEStrømenhed: Ekstern strømforsyningMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 32.4 cmDybde ved forsendelse: 18.4 cmHøjde ved forsendelse: 7.4 cmVægt ved forsendelse: 1.22 kgMiljømæssige parametreFugtighedsgrad ved brug: 10 - 95 % (ikke-kondenserende)Maks. driftstemperatur: 50 °CMin. driftstemperatur: 0 °C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Access Points
Vægt: 1.26g
EAN: 4718937625567
Varenr.: 1817053
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel WAX640S-6E Trådløs forbindelse Hvid
3.379 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Wax640s-6e 4800 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe)
4.029 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel Wax640s-6e 4800 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel Wax640s-6e 4800 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.008 kr3.008 krKøb
2Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
3Vivas DK3.319 kr3.388 krKøb
4Ultrashop3.379 kr3.379 krKøb
5Dustin DK4.029 kr4.115,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel Wax640s-6e 4800 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe)

PriceData har fulgt prisen på Zyxel Wax640s-6e 4800 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe) i 162 dage. Laveste pris i perioden er 2.868 kr (registreret d. 25. januar 2026), højeste er 3.061 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.963 kr.

Den nuværende pris på 3.008 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Zyxel Wax640s-6e 4800 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Zyxel Wax640s-6e 4800 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 20263.008 kr140 kr (5%)
25. jan. 20262.868 kr10 kr (0%)
24. jan. 20262.878 kr18 kr (1%)
23. jan. 20262.896 kr18 kr (1%)
22. jan. 20262.914 kr18 kr (1%)
15. jan. 20262.932 kr3 kr (0%)
14. jan. 20262.935 kr18 kr (1%)
13. jan. 20262.953 kr18 kr (1%)
11. jan. 20262.971 kr18 kr (1%)
10. jan. 20262.989 kr18 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret