Gå til hovedindhold

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI

ZOTACVideokort og -adaptereEAN: 8886307700636
Pris fra 3.017 krtil 3.549 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 532 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.864 kr 19. apr.

Sammenlign priser på ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3017 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ZOTAC GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge 8GB GDDR7 RAM
3.017 kr
Til butik
ZOTAC GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge 8GB GDDR7 RAM billede

Produktinformation

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB

Produktspecifikationer

Mærke: ZOTAC
Artikel nr.: ZT-B50610E-10M
EAN: 8886307700636
Varenr.: 1003341880
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI
3.265 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZOTAC GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
3.265 kr
Til butik
ZOTAC GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2572 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 8GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 650 Watt, kortlængde: 220.5mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Zotac Twin Edge low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: ZT-B50610E-10M...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ZOTAC
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: ZT-B50610E-10M
EAN: 8886307700636
Varenr.: 3358890
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ZOTAC Gaming GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge 8 GB GDDR7 grafikkort
-23%3.299 kr
Før 4.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ZOTAC Gaming GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge 8 GB GDDR7 grafikkort
-23%3.319 kr
Før 4.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ZOTAC GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge 8GB GDDR7 RAM
3.549 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.017 kr3.017 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.265 kr3.265 krKøb
3Proshop DK3.265 kr3.265 krKøb
4Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
5Vivas DK3.319 kr3.398 krKøb
6Ultrashop3.549 kr3.549 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI i 178 dage. Laveste pris i perioden er 2.399 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 3.590 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.076 kr.

Den nuværende pris på 3.017 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.017 kr2 kr (0%)
1. jun. 20263.015 kr3 kr (0%)
28. maj 20263.018 kr44 kr (1%)
27. maj 20262.974 kr1 kr (0%)
24. maj 20262.973 kr44 kr (1%)
22. maj 20263.017 kr9 kr (0%)
20. maj 20263.008 kr114 kr (4%)
18. maj 20262.894 kr1 kr (0%)
17. maj 20262.893 kr1 kr (0%)
16. maj 20262.894 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret