Gå til hovedindhold

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI

ZotacVideokort og -adaptereEAN: 8886307700643
Pris fra 3.187 krtil 3.519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 332 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.772 kr 15. maj

Sammenlign priser på ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3187 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ZOTAC GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge OC 8 GB
3.187 kr
Til butik
ZOTAC GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge OC 8 GB billede

Produktinformation

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB

Produktspecifikationer

Mærke: ZOTAC
Artikel nr.: ZT-B50610H-10M
EAN: 8886307700643
Varenr.: 1003341882
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI
3.302 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZOTAC GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
3.302 kr
Til butik
ZOTAC GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Overclocked (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2602 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 8GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 650 Watt, kortlængde: 220.5mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Zotac Twin Edge low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: ZT-B50610H-10M...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ZOTAC
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: ZT-B50610H-10M
EAN: 8886307700643
Varenr.: 3358891
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort ZOTAC Gaming GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge OC 8 GB GDDR7
-17%3.499 kr
Før 4.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort ZOTAC Gaming GeForce RTX 5060 Ti Twin Edge OC 8 GB GDDR7
-17%3.519 kr
Før 4.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.187 kr3.187 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.302 kr3.302 krKøb
3Proshop DK3.302 kr3.302 krKøb
4Boligcenter DK3.499 kr3.499 krKøb
5Vivas DK3.519 kr3.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.499 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 3.690 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.154 kr.

Den nuværende pris på 3.187 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for ZOTAC GAMING GeForce RTX 5060 Ti 8GB Twin Edge - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.187 kr16 kr (0%)
2. jun. 20263.203 kr1 kr (0%)
1. jun. 20263.204 kr1 kr (0%)
31. maj 20263.205 kr5 kr (0%)
30. maj 20263.200 kr10 kr (0%)
29. maj 20263.190 kr3 kr (0%)
28. maj 20263.193 kr1 kr (0%)
27. maj 20263.194 kr15 kr (0%)
25. maj 20263.209 kr9 kr (0%)
24. maj 20263.200 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret