Gå til hovedindhold

Xiaomi Redmi A5 17,5 cm (6.88) 3 GB 64 GB 32 MP Android 15 Blå

XiaomiMobiltelefonerEAN: 6932554425814
Pris fra 699 krtil 979 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 280 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 599 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Xiaomi Redmi A5 17,5 cm (6.88) 3 GB 64 GB 32 MP Android 15 Blå og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 699 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Xiaomi Redmi A5 17,5 cm (6.88) 3 GB 64 GB 32 MP Android 15 Blå
699 kr
Til butik
Xiaomi Redmi A5 17,5 cm (6.88) 3 GB 64 GB 32 MP Android 15 Blå billede

Produktinformation

Xiaomi Redmi A5 Oplev den imponerende Xiaomi Redmi A5, en smartphone med en stor 6,75” (175 cm) skærm, der bringer dine yndlingsfilm og spil til live. Med 3 GB RAM og 64 GB intern hukommelse kan du nemt håndtere alle dine apps og gemme uendelig

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Mobiltelefoner
EAN: 6932554425814
Varenr.: 95988
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi Redmi A5 4G 3GB 64GB Blå
763 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi A5 64GB/3GB - Blue
799 kr
Til butik
Xiaomi Redmi A5 64GB/3GB - Blue billede

Produktinformation

6,88" HD+ (1640x720) 120Hz 450 nits-display, 4G, Dual SIM, Unisoc T7250, 3 GB RAM, 64 GB flashlager, kameraer: 32 MP f/2.0 (bag), 8 MP f/2.0 (front), 3,5 mm audiojack, sideplaceret fingeraftryksensor, 5200 mAh batteri, 15W kablet opladning, 193 gram.

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Kategori: Mobil
Artikel nr.: MZB0JRIEU
EAN: 6932554425814
Varenr.: 3382316
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Xiaomi Redmi A5 6,88" Dual SIM 4G 3/64 GB - Ocean Blue
959 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Xiaomi Redmi A5 6,88" Dual SIM 4G 3/64 GB - Ocean Blue
979 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi A5 17,5 cm (6.88) 3 GB 64 GB 32 MP Android 15 Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi A5 17,5 cm (6.88) 3 GB 64 GB 32 MP Android 15 Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop699 kr699 krKøb
2CompuMail DK763 kr763 krKøb
3Proshop DK799 kr838 krKøb
4Boligcenter DK959 kr959 krKøb
5Vivas DK979 kr1.058 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi Redmi A5 17,5 cm (6.88) 3 GB 64 GB 32 MP Android 15 Blå

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi Redmi A5 17,5 cm (6.88) 3 GB 64 GB 32 MP Android 15 Blå i 181 dage. Laveste pris i perioden er 566 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 655 kr.

Den nuværende pris på 699 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for Xiaomi Redmi A5 17,5 cm (6.88) 3 GB 64 GB 32 MP Android 15 Blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for Xiaomi Redmi A5 17,5 cm (6.88) 3 GB 64 GB 32 MP Android 15 Blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026699 kr48 kr (6%)
24. maj 2026747 kr48 kr (7%)
20. maj 2026699 kr54 kr (7%)
19. maj 2026753 kr8 kr (1%)
18. maj 2026745 kr46 kr (7%)
16. maj 2026699 kr60 kr (8%)
15. maj 2026759 kr60 kr (9%)
9. maj 2026699 kr49 kr (8%)
30. apr. 2026650 kr3 kr (0%)
29. apr. 2026653 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret