Gå til hovedindhold

Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - myrtegrøn

XiaomiMobiltelefonerEAN: 6932554458669
Pris fra 1.011 krtil 1.329 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 318 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 829 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - myrtegrøn og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1011 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi Redmi 15C 5G 6.9" 128GB Myrtegrøn
1.011 kr
Til butik
Xiaomi Redmi 15C 5G 6.9" 128GB Myrtegrøn billede

Produktinformation

Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9" - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - myrtegrøn

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Artikel nr.: MZB0LITEU
EAN: 6932554458669
Varenr.: 1003567392
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi 15C 5G 128GB/4GB - Mint Green
1.019 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - myrtegrøn
1.070 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Xiaomi Redmi 15C 5G 6.9 128GB Myrtegrøn
1.159 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Android smartphone Xiaomi Redmi 15C 6,9" 128 GB - Grøn
-8%1.309 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Android smartphone Xiaomi Redmi 15C 6,9" 128 GB - Grøn
-8%1.329 kr
Før 1.449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - myrtegrøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - myrtegrøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.011 kr1.011 krKøb
2Proshop DK1.019 kr1.058 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.070 kr1.070 krKøb
4Ultrashop1.159 kr1.159 krKøb
5Boligcenter DK1.309 kr1.309 krKøb
6Vivas DK1.329 kr1.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - myrtegrøn

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - myrtegrøn i 174 dage. Laveste pris i perioden er 829 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 1.219 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 957 kr.

Den nuværende pris på 1.011 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - myrtegrøn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - myrtegrøn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.011 kr46 kr (5%)
30. maj 2026965 kr6 kr (1%)
29. maj 2026971 kr16 kr (2%)
27. maj 2026955 kr8 kr (1%)
25. maj 2026963 kr10 kr (1%)
23. maj 2026953 kr29 kr (3%)
8. maj 2026924 kr7 kr (1%)
3. maj 2026931 kr27 kr (3%)
30. apr. 2026904 kr80 kr (8%)
29. apr. 2026984 kr53 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret