Gå til hovedindhold

Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort

XiaomiMobiltelefonerEAN: 6932554458607
Pris fra 918 krtil 1.919 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.001 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 892 kr 29. maj

Sammenlign priser på Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 918 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Xiaomi Redmi 15C 5G 6.9" 128GB Midnight Black
918 kr
Til butik
Xiaomi Redmi 15C 5G 6.9" 128GB Midnight Black billede

Produktinformation

Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9" - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort

Produktspecifikationer

Mærke: Xiaomi
Artikel nr.: MZB0LINEU
EAN: 6932554458607
Varenr.: 1003567391
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi 15C 5G 128GB/4GB - Midnight Black
1.046 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort
1.051 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Xiaomi Redmi 15C 5G 6.9 128GB Midnight Black
1.169 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Xiaomi Redmi 15C 6,9" 5G 4/128 GB - Midnight Black smartphone
1.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Xiaomi Redmi 15C 6,9" 5G 4/128 GB - Midnight Black smartphone
1.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK918 kr918 krKøb
2Proshop DK1.046 kr1.085 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.051 kr1.051 krKøb
4Ultrashop1.169 kr1.169 krKøb
5Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
6Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort

PriceData har fulgt prisen på Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 804 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 1.007 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 928 kr.

Den nuværende pris på 918 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for Xiaomi Redmi 15C 5G - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - 6.9 - 1600 x 720 pixels (120 Hz) - 2x bagkameraer 50 MP - front camera 8 MP - midnat sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026918 kr89 kr (9%)
30. maj 20261.007 kr115 kr (13%)
29. maj 2026892 kr113 kr (11%)
28. maj 20261.005 kr2 kr (0%)
27. maj 20261.007 kr8 kr (1%)
26. maj 2026999 kr8 kr (1%)
25. maj 20261.007 kr19 kr (2%)
24. maj 2026988 kr8 kr (1%)
23. maj 2026996 kr30 kr (3%)
21. maj 2026966 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret